Zakręt śmierci w Gąbinie – odcinek pechowy dla kierowców

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Potocznie nosi nazwę zakrętu śmierci. Tak naprawdę jest to odcinek drogi na trasie Gąbin – Nowe Grabie. Niestety, statystyki pokazują, że jest to miejsce wyjątkowo niebezpieczne dla kierowców. Niejednokrotnie zbierało żniwo w postaci ofiar śmiertelnych. Tylko wczoraj na “pechowym” zakręcie doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

Jak informuje portal TerazGabin.pl, do pierwszego z nich doszło 26 lipca w godzinach porannych. Osobowy volkswagen uderzył w wysoką skarpę pobocza drogi. Na szczęście kobiecie, która kierowała pojazdem, nic się nie stało. Do akcji ratowniczej skierowano Strażaków z Gąbina i Płocka oraz Pogotowie Ratunkowe. Dzięki temu, że kierująca nie miała większych obrażeń, zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

W późnych godzinach wieczornych, dokładnie w tym samym miejscu, doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem kierujący pojazdem marki Seat stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi. I w tym wypadku kierowcy oraz pasażerce, która podróżowała wraz z nim, nic się nie stało. Zostali zbadani przez obecnego na miejscu lekarza.

“Zakręt śmierci” na drodze wojewódzkiej 574 to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w okolicach Gąbina. Co pewien czas słyszy się o kolejnych wypadkach, kolizjach drogowych oraz ofiarach śmiertelnych. Pytanie, czy to wina miejsca czy może brawurowej jazdy kierowców, którzy czują się na tym odcinku “bezpiecznie”?

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji