REKLAMA

Zakończył się pierwszy turnus płockich półkolonii językowych

REKLAMA

W miniony piątek odbył się finał pierwszego turnusu półkolonii językowych dla dzieci organizowanych w Płocku. Młodzi uczestnicy mieli okazję dobrze się zabawić i wiele nauczyć, nie wyjeżdżając z miasta.

24 sierpnia odbył się finał pierwszego turnusu półkolonii językowych organizowanych w ramach programu „Wakacje z ORLENEM” przez koncern wraz z Centrum Edukacji Grupa ORLEN. W organizacji atrakcji biorą udział także Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Źródło”.

Pierwszy turnus już się zakończył i trwał od 20 do 24 sierpnia, a drugi rozpoczął się 27 i będzie trwał do 31 sierpnia.  Zajęcia obejmują nie tylko tradycyjną naukę, ale także zabawę na świeżym powietrzu. Nauczyciele prowadzą między innymi lekcje o najpopularniejszych postaciach i bajkach. Dzieci poznają słownictwo wykorzystywane przy różnych potrawach, opisach wyglądu zewnętrznego, a także zasady użycia czasowników „have got” i „can”.

W ramach darmowych półkolonii językowych, zaplanowano również lekcję tworzenia portretów, wizytę w escape roomie „Tkalnia Zagadek”, gry ruchowe i integracyjne w terenie, spektakl i warsztaty aktorskie oraz warsztaty fotograficzne.

Ostatniego dnia pierwszego turnusu dzieci między innymi uczestniczyły w zajęciach tanecznych oraz pikniku na świeżym powietrzu z grami i zabawami. Na zakończenie kierownik ds. sponsoringu i CSR w PKN ORLEN, Wioletta Kulpa zapytała dzieci, jak im się podobało na półkoloniach – pozytywny odzew był oszałamiający.

– Widzę, że rzeczywiście dzieci są bardzo szczęśliwe kończąc i nieszczęśliwe, że to już koniec. Cieszę się, że również mogliśmy brać w tym udział, cieszę się, że dzieci dzięki naszemu wsparciu mogły wziąć udział w tych półkoloniach – powiedziała Wioletta Kulpa.Kierownik ds. sponsoringu i CSR podziękowała również za owocną współpracę pracownikom Centrum Edukacji. Wioletta Kulpa zaznaczyła, że jeśli tylko będzie to możliwe, to również za rok takie i inne półkolonie dla dzieci się odbędą. Poinformowała też zgromadzonych, że PKN ORLEN wydłuża o miesiąc opiekę WOPR nad kąpieliskiem w Grabinie. W związku z zapowiadaną ładną pogodą, koncern zdecydował, że „Patelnia” będzie otwarta również we wrześniu. Na zakończenie tej części uroczystości odbyło się rozdanie dyplomów.

W tym czasie nad Płockiem pojawiły się chmury i wszyscy schronili się przed deszczem, nie przerwało to jednak zabawy. Wioletta Kulpa stanęła za maszyną do kręcenia waty cukrowej i rozdawała słodką przekąskę uczestnikom półkolonii.

– Było bardzo super! Byliśmy w parku linowym i mieliśmy dużo innych atrakcji. Mamy tu gry i stoliki gdzie są kolorowanki, mazaki i kredki. Mamy też ekran dotykowy, na którym możemy grać i oglądać na nim bajki. Robiliśmy prace plastyczne i uczyliśmy się języka angielskiego. Panie pokazały nam jak można się bawić, ucząc się w tym samym czasie angielskiego – opowiadała 9-letnia Karina.

Podobnego zdania była 8-letnia Zosia, która bardzo cieszyła się z nauki języka angielskiego, wrażenie zrobił na niej również park linowy. Z kolei Patryk najbardziej chwalił sobie wizytę w „Krainie Zagadek”. 10-latek przyznał, że nauka angielskiego nie stanowiła dla niego problemu i dobrze sobie poradził. Rodzice dzieci uczestniczących w półkoloniach też pozytywnie wypowiadali się o półkoloniach jako inicjatywie potrzebnej, integrującej i kształcącej dzieci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU