REKLAMA

Zakończenie wakacji w rytmach reggae

REKLAMA

Zakończenie wakacji zbliża się nieubłaganie. Jednak myśląc pozytywnie, to kolejna okazja do imprezy, która tym razem odbędzie w rytmach reggae.

PowiązaneTematy

Już 1 września odbędzie się zakończenie wakacji w rytmach reggae. Na deskach Zachęty zobaczymy czterech polskich artystów. To doskonała okazja, by w rytmach muzyki zakończyć wspaniałe wakacje i rozpocząć jeszcze lepszy rok szkolny. Reggae-Day-Zachęta rozpocznie się od godz. 20. W odpowiedni klimat imprezy wprowadzi uczestników Wujek Dobra Rada. Kogo jeszcze zobaczymy?

Rastamass
A właściwie Paweł Szymański.  jak mówi sam o sobie, jest prostym dzieciakiem z małej miejscowości, jego przygoda z muzyką zaczęła się od kiedy skończył 11 lat, wtedy jego brat dostał keyboard.

– On jakoś niespecjalnie zainteresował się nauką gry, wiec przywłaszczyłem go sobie i zacząłem się uczyć… Całkiem nieźle mi to wychodziło, wiec po jakimś czasie chciałem spróbować czegoś nowego. Gdy skończyłem 12 lat, zapisałem się do młodzieżowej orkiestry dętej w Olbięcinie (gram w niej do dzisiejszego dnia), jednak po jakimś czasie stwierdziłem, że orkiestra nie spełnia moich oczekiwań, ponieważ zawsze chciałem grać na instrumentach klawiszowych, a nie na dętych. Zapisałem się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli, tam postawiłem swoje kolejne kroki grania na trąbce, ponieważ dużo osób chciało grać na fortepianie. Postanowiłem, że będę bardziej oryginalny zapisując się na trąbkę. Trudno było się przyzwyczaić do ciągłego dojeżdżania 35 km do szkoły, więc zapisałem się do Gimnazjum w Stalowej Woli i zamieszkałem tam u mojej babci. W trakcie tych 4 lat pierwszego stopnia w muzycznej, jeździłem na różne konkursy i przeglądy młodych trębaczy, zgarniając tam całkiem ciekawe miejsca i wyróżnienia – opisuje Rastamass.

Po ukończeniu pierwszego stopnia, zapisał się na drugi stopień, jednak nie ukończył go w pełni. W drugiej klasie opuścił szkołę muzyczną i zajął się produkowaniem bitów i riddimów oraz śpiewaniem.Draggy
Dragon, a właściwie Wojtek Draguła, autor tekstów i wokalista polskiej sceny muzycznej związanej z nurtami reggae i dancehall. Od początku swojej kariery zagrał wiele koncertów, w tym roku można było go
usłyszeć na Regałowisku w Bielawie. W 2013 roku własnym sumptem, wydał swój pierwszy debiutancki krążek „Sakrament muzyki”. Aktualnie pracuje nad nową płytą, którą będziecie mogli usłyszeć na początku 2017.

YongSoul
Pochodzący z Przemyśla Damian Jacyna, rozpoczął swoją przygodę z tworzeniem muzyki w 2012 od publikacji pierwszego solowego utworu pt „Myśl przewodnia”. W kolejnych latach nagrał jeszcze kilka luźnych kawałków, także we współpracy z innymi artystami, głównie z lokalnej sceny reggae/hip hop. Największy progres w jego muzycznej karierze nadszedł w roku 2015. W styczniu wraz ze swoim kolegą Bodziem stworzył projekt o nazwie H2C Skład. W lutym Młody nawiązał też współpracę z zespołem reggae Vava, który koncertuje już od przeszło kilkunastu lat. Około dwa miesiące później Młody wraz z Vava stworzyli nowy band pod nazwą ReggaeGang System. Po skończonym projekcie artysta zdecydował się na zmianę pseudonimu – YongSoul. W maju bieżącego roku młody artysta wydał kolejny album zatytułowany „Będzie Lepiej”, który ukazał się również w wersji fizycznej. W październiku 2016 roku Damian został laureatem stypendium twórczego miasta Przemyśl. Aktualnie trwają prace nad trzecim projektem, który będzie się nieco różnił od poprzednich projektów przede wszystkim klimatem.

Więcej info na stronie wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU