REKLAMA

Zakończenie peregrynacji Obrazu Matki Bożej – będą utrudnienia

REKLAMA

W najbliższą sobotę, 11 czerwca zakończy się peregrynacja Obrazu Matki Bożej, która w naszej diecezji trwa od 20 czerwca 2015 roku. Podczas uroczystości, Kościół płocki obchodzić będzie rocznicę 25-lecia św. Jana Pawła II do Płocka, która miała miejsce 7-8 czerwca 1991 r.

Mszę św. na zakończenie peregrynacji Ikony Jasnogórskiej poprzedzi o godzinie 11 procesja z Opactwa Pobenedyktyńskiego do katedry, gdzie znajdować się będzie obraz. Zostanie on przeniesiony na ołtarz polowy przy katedrze. Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. arcybiskup Celestino Migliore, dotychczasowy Nuncjusz Apostolski w Polsce. Koncelebrować ją będą: Biskup Płocki Piotr Libera, Biskupi Pomocniczy diecezji płockiej Roman Marcinkowski i Mirosław Milewski oraz biskupi – goście z całej Polski.

Podczas Mszy św. na ołtarzu wystawione będą relikwie św. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. Biskup Płocki Piotr Libera wraz z przedstawicielami rodzin zawierzy diecezję płocką Matce Bożej. Następnie Ikona Jasnogórska zostanie symbolicznie przekazana diecezji łowickiej, diecezjanie odprowadzą ją w kierunku ulicy Mostowej.

Zaplanowano również nocne czuwanie w katedrze, w nocy z 10 na 11 czerwca. Rozpocznie się ono o godzinie 21 Apelem Jasnogórskim. W godzinach od 22 do 8.30 w świątyni czuwać będą ruchy i stowarzyszenia katolickie z diecezji płockiej. W czuwaniu udział wziąć mogą wszystkie zainteresowane osoby.W uroczystości 11 czerwca weźmie udział kilkunastu biskupów z całej Polski, przedstawiciele Ojców Paulinów z Jasnej Góry, członkowie trzech kapituł diecezjalnych: Katedralnej płockiej, Kolegiackiej pułtuskiej i św. Michała w Płocku, przedstawiciele 26 dekanatów, harcerze oraz wielu zaproszonych gości.

W związku z uroczystościami, w okolicach starówki wystąpią utrudnienia w ruchu. Od godziny 19 w piątek, 10 czerwca, do godziny 14.30 w sobotę, 11 czerwca, zostaną wyłączone z użytkowania i będą dostępne tylko dla zaproszonych gości parkingi: przy Sądzie Rejonowym, przy Towarzystwie Naukowym Płockim, przed Domem Biskupa, przed Bazyliką Katedralną, przy ulicy Rybaki, przy ZOO, przy pl. Obrońców Warszawy. Dodatkowo w sobotę 11 czerwca w godzinach od 8-14.30 całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice: Mostowa oraz Tadeusza Kościuszki. Dla osób, które przybędą indywidualnie na uroczystości, dostępny będzie parking na terenie Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Abp. J. Nowowiejskiego. 

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU