REKLAMA

Zakłady Olewnika ktoś podpalił, ale… nie wiadomo kto

REKLAMA

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła postępowanie w sprawie pożaru w Zakładach Mięsnych Olewnik Bis w Świerczynku, który wybuchł 1 stycznia br. Wiadomo, że podpalenie było, ale nie udało się ustalić sprawcy.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy, do pożaru w Zakładach Mięsnych Olewnik Bis doszło 1 stycznia br. w nocy. Spaliły się magazyny, m.in. kartonów i wyrobów gotowych, ale również ok. 300 ton wyrobów mięsnych i pomieszczenia biurowe. Nikt nie został ranny, jednak straty, które wyliczono na 100 mln zł, były tak dotkliwe, że spółka wstrzymała produkcję i ogłosiła konieczność zwolnień grupowych.

Pożar w zakładach mięsnych Olewnik

Prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie. W kwietniu Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku przyznała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Swoje stwierdzenie oparła na opinii biegłych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, dodając, że ognisko pożaru znajdowało się w magazynie kartonów.

Biegli przeprowadzili analizę funkcjonowania zabezpieczeń przeciwpożarowych w zakładzie, porównując ją z zeznaniami pracowników. W trakcie analiz, wyeliminowali z możliwych przyczyn pożaru zaprószenia ognia czy awarię instalacji lub urządzeń elektrycznych. Od wyjścia pracowników z magazynu do wykrycia pożaru przez czujki minęło 13 godzin, co wskazuje na to, że ktoś wywołał pożar już po opuszczeniu przez pracowników magazynu. Według biegłych, na podpalenie wskazuje również to, że elementy konstrukcyjne nieużytkowanego poddasza umożliwiały przedostanie się w miejsce, gdzie powstało źródło ognia.Jak przyznał prokurator okręgowy Przemysław Tarczyński, materiał dowodowy faktycznie wskazywał na udział osób trzecich, jednak – pomimo szeroko zakrojonych działań policji i prokuratury – nie udało się wskazać sprawcy podpalenia, w związku z czym śledztwo zostało umorzone. Sprawa będzie mogła być wznowiona, jeżeli pojawią się nowe informacje.

Czy Zakłady Mięsne Olewnika ktoś podpalił?

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ja says:

    Podejrzewam że ci sami co to pomogli zamknąć się wszystkim zakładom przetwórstwa mięsnego w Płocku i okolicach takich jak: Zakłady Mięsne, Sadrób, Polandia, Starex, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU