Zagłębie pokonane. Dobra passa Wisły Płock

Bez bramek wyjechali piłkarze Zagłębia Sosnowiec z Płocka. W meczu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy Nafciarze pokonali ich 2:0.

Dwie bramki, w dwóch połowach meczu, strzelone przez dwóch piłkarzy, Ricardinho i Dominika Furmana – tak w skrócie można opisać spotkanie, które odbyło się 10 listopada na stadionie Wisły Płock. Wliczając rozgrywki Pucharu Polski, to trzecie zwycięstwo z rzędu płockiej drużyny.

Najbliższe ligowe spotkanie Nafciarze rozegrają dopiero pod koniec listopada, po przerwie na mecze reprezentacji, podczas których być może zobaczymy trzech piłkarzy Wisły Płock: Damiana Szymańskiego, Oskara Zawadę i Giorgio Merebashvilego. W sobotę, 24 listopada, o godzinie 18 Nafciarze spotkają się z Lechem Poznań na stadionie przeciwników.

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
1:0 – Ricardinho 31′
2:0 – Dominik Furman 90’+3′ (karny)

Wisła Płock: 30. Thomas Dähne – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 18. Alan Uryga, 2. Marcin Warcholak – 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak (74, 5. Bartłomiej Sielewski) – 7. Nico Varela, 4. Damian Szymański (C), 10. Giorgi Merebashvili (86, 19. Karol Angielski) – 21. Ricardinho (11. Caló Oliveira).

Zagłębie Sosnowiec: 1. Dawid Kudła – 17. Michael Heinloth, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 22. Žarko Udovičić – 72. Dejan Vokić (70, 2. Patrik Mráz), 66. Adam Banasiak – 42. Alexandre Cristóvão, 8. Szymon Pawłowski (C), 77. Konrad Wrzesiński – 27. Vamara Sanogo.

Żółte kartki: Uryga – Vokić, Banasiak, Cichocki.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Widzów: 5 511.