REKLAMA

Zaczną budować lepsze drogi? Jest propozycja szkoleń dla samorządów

REKLAMA

ORLEN Asfalt rozpoczyna program, dzięki któremu chce podnieść świadomość samorządów o znaczeniu jakości dróg w Polsce. Dla wybranych jednostek samorządu terytorialnego spółka przygotowała szereg szkoleń i możliwość współpracy biznesowej.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o tytuł Ambasadora w programie Innowacyjne Drogi Samorządowe. W konkursie uczestniczyć mogą również jednostki organizacyjne podległe samorządom, zarządzające oraz realizujące inwestycje drogowe.

PowiązaneTematy

Samorządy, które otrzymają tytuł Ambasadora, będą mogły wziąć udział w serii szkoleń i warsztatów związanych z zapewnieniem jakości dróg, a także nawiązać relacje biznesowe na preferencyjnych warunkach.

– Rozpoczynamy nabór wniosków do udziału w programie Innowacyjne Drogi Samorządowe, który ma za zadanie pomóc w podnoszeniu jakości dróg samorządowych w Polsce. Poprzez pakiet korzyści, które oferujemy uczestnikom Programu, chcemy edukować i zachęcać samorządy do stosowania innowacyjnych technologii i materiałów przy budowie dróg, a tym samym przyczynić się do rozwoju dróg samorządowych w Polsce. Jako ORLEN Asfalt chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, jednocześnie podnosząc świadomość inwestorów w zakresie wachlarza możliwości, jakie dzisiaj oferuje drogowcom technologia asfaltowa budowy dróg – mówił Marek Pietrzak Prezes Zarządu ORLEN Asfalt.

Podstawą jest prawidłowo złożony wniosek, który należy przesłać poprzez stronę internetową innowacyjnedrogi.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie przez kapitułę, powołaną przez Zarząd ORLEN Asfalt. Na podstawie przeprowadzonej analizy pod kątem kryteriów określonych w regulaminie, kapituła wyda rekomendację o przystąpieniu danej jednostki do programu.

– Przygotowania do tego programu trwały kilka miesięcy. Konsultowaliśmy go również ze stroną samorządową, aby ta współpraca układała nam się jak najlepiej. Program z jednej strony ma nagrodzić samorządy, które do tej pory chętnie stawiały na innowacyjne rozwiązania, a z drugiej pomóc tym jednostkom, które faktycznie chcą mocniej zadbać o jakość podległych im dróg. Tym właśnie samorządom, oprócz korzyści wizerunkowych, oferujemy spotkania, konsultacje, szkolenia. Zwieńczeniem każdej takiej współpracy będzie realizacja przez jednostkę odcinka z wykorzystaniem asfaltów modyfikowanych lub wysokomodyfikowanych – mówił Alan Steinbarth, Członek Zarządu ORLEN Asfalt.Nabór wniosków będzie trwał do końca czerwca 2021 roku. ORLEN Asfalt niezwłocznie po wyłonieniu pierwszych Ambasadorów rozpocznie realizację założeń programu. Organizator nie wyklucza, że będzie otwierał kolejne edycje, aby jak najwięcej samorządów objąć Programem Innowacyjne Drogi Samorządowe.

Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty, w tym wniosek i Regulamin Programu, dostępne są na stronie internetowej innowacyjnedrogi.pl.

Przypomnijmy, że ORLEN Asfalt bierze udział w programie „Nowoczesne technologie materiałowe”, prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W jego ramach prowadzone są badania pn. „Bezpieczna, proekologiczna, poroelastyczna nawierzchnia drogowa” (w skrócie – SEPOR), nad opracowaniem mieszanek poroelastycznych oraz właściwościami akustycznymi i przeciwpoślizgowymi tego typu nawierzchni.

Liderem projektu jest Politechnika Gdańska, a partnerami Politechnika Białostocka oraz firma budowlano–drogowa MTM. ORLEN Asfalt współpracuje z pracownikami naukowymi Politechniki Gdańskiej w badaniach nad właściwościami i możliwym wykorzystaniem specjalnego typu lepiszcza asfaltowego do nawierzchni poroelastycznych. Projekt finansowany jest przez NCBiR. Nowa jakość asfaltu, to m.in. wyższa odporność na koleinowanie, pękanie, działanie wody i mrozu oraz bardzo dobra wytrzymałość zmęczeniowa, co bezpośrednio przekłada się na jego długowieczność.

Drogi będą długowieczne? Płocka spółka współpracuje przy innowacyjnej technologii

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU