REKLAMA

Zaciągał kredyty na babcię i wujka. Usłyszał aż 44 zarzuty

REKLAMA

26-letni mieszkaniec Płocka od zeszłego roku regularnie okradał członków swojej rodziny, zaciągając kredyty i korzystając z kont bankowych swoich krewnych. Mężczyzna usłyszał 44 zarzuty. Grozi mu kara 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności

Płoccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli postępowanie przeciwko 26-latkowi. W listopadzie 2015 r. do komendy zgłosiła się 68-letnia babcia oskarżonego, która poinformowała funkcjonariuszy, że jej wnuk na jej nazwisko i za pośrednictwem jej konta bankowego, zaciągnął w bankach szereg pożyczek na kwotę ok. 5 tys. zł.

Niedługo później na komendę zgłosił się także syn pokrzywdzonej, któremu siostrzeniec zaciągnął kredyt na 10 tys zł. 26-latek zdołał zaciągnąć pożyczki w 15 przypadkach, w 21 przypadkach usiłował to zrobić, lecz nie zrobił tego z uwagi na fakt, że jego wnioski zostały negatywnie zweryfikowane przez banki. Mężczyzna dopuścił się również kradzieży pieniędzy w kwocie ok. 2300 zł z konta swojego wujka.Mężczyzna miał dostęp do konta babci, ponieważ wcześniej ukradł jej login i hasło. Oskarżony miał również dostęp do konta swojego wujka, gdyż wcześniej poprosił go o uruchomienie bankowości internetowej, na co wujek się zgodził. Oczywiście, w uruchomieniu tej bankowości bardzo chętnie pomocą służył siostrzeniec. W ten sposób poznał login i hasło do konta swojego krewnego.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów i dobrowolnie poddał się karze 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU