REKLAMA

Zabójca kociąt: „Pozbyłem się szkodników z posesji”

REKLAMA

22 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. W tym też dniu jedna z płockich radnych otrzymała telefon z prośbą o pomoc i interwencję. Jak na ironię losu okazało się, że chodzi o przypadek okrutnego uśmiercenia nowo narodzonych kociąt.

PowiązaneTematy

Właściciel jednej z posesji, znajdującej się u zbiegu ulic Kredytowej i Dobrzyńskiej, dostrzegł, że u niego w ogrodzie okociła się kotka. Widok czterech małych kociąt zdenerwował go do tego stopnia, że za pomocą łopaty przerzucił maluchy przez wysokie ogrodzenie, do sąsiada, wprost na betonową nawierzchnię.  Na miejsce została wezwana policja, funkcjonariusze zawiadomili Wydział Interwencji Kryzysowej, który przysłał na interwencję Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Jest szansa na ukaranie sprawcy – sąsiad, na którego posesję przerzucił koty, wszystko widział i jest głównym świadkiem zdarzenia.

 – Sprawca, składając zeznania policji, z ironicznym uśmiechem przyjmował informacje, że cokolwiek może mu w związku z popełnionym czynem grozić. Jak twierdził, po prostu pozbył się szkodników ze swojej posesji. Policja dała do zrozumienia, że nie zawsze udaje się skazać winnych większych przestępstw, więc nie należy liczyć na adekwatny wyrok tej sprawy – mówi jedna z uczestniczek zdarzenia.

Jedno z kociąt nie przeżyło upadku, drugie miało roztrzaskaną głowę, kolejne dwa kociaki były zakrwawione, ale dawały oznaki życia. Zwierzęta trafiły do lecznicy weterynaryjnej, gdzie została podjęta decyzja o eutanazji kociaka z urazem głowy, pozostałe dwa zostały przekazane do odkarmienia i obserwacji. W niedzielę zdechło kolejne kocię. – Niestety, nie mamy informacji odnoście kociej mamy. Teren był obserwowany, ale od chwili zdarzenia nie zauważono w pobliżu kotki, która byłaby karmiąca, a której zachowanie wskazywałoby na poszukiwanie kociąt. Takiego malucha bardzo trudno jest odkarmić – mówi przedstawiciel płockiego TOZ.

[pullquote]- Sprawca, składając zeznania policji, z ironicznym uśmiechem przyjmował informacje, że cokolwiek może mu w związku z popełnionym czynem grozić. Jak twierdził, po prostu pozbył się szkodników ze swojej posesji…[/pullquote]



– Policja wszczęła postępowanie. Mamy ustalonego mężczyznę, który przerzucił kocięta przez płot. W toku postępowania muszą zostać wykonane jeszcze dokładne ustalenia co do okoliczności tego zdarzenia. Uśmiercenie zwierząt jest przestępstwem określonym w Ustawie o Ochronie Zwierząt, w art. 35, grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, zapytany o dalsze losy tej sprawy.

Przedstawiciele płockiego TOZ spontanicznie utworzyli na portalu społecznościowym wydarzenie „Stop bestialstwu wobec zwierząt”. Do tej pory do akcji przyłączyło się ponad 1700 osób, w tym organizacje i stowarzyszenia, którym leży na sercu los zwierzaków. Udało się uzyskać konkretną pomoc. Płocki TOZ otrzyma wsparcie prawne. – Nasza Fundacja reprezentuje prawa pokrzywdzonych zwierząt w sprawach na terenie całej Polski. Prowadzimy również poradnictwo prawne w zakresie ochrony zwierząt dla osób i organizacji. Działamy w Sejmie na rzecz wprowadzenia korzystnych zmian w przepisach, dotyczących ochrony zwierząt. Będziemy również wykonywać prawa pokrzywdzonego w sprawie zabitych kociąt. Mamy nadzieję, że uczestnicy akcji na bieżąco będą śledzić wydarzenie, ponieważ jeśli dojdzie do procesu sądowego, będziemy potrzebowali ich obecności na rozprawach – mówi Anna Gdula, prezes Fundacji na Rzecz Prawnej Ochrony Zwierząt i Kontroli Obywatelskiej Lex Nova.

Wsparcie prawne zaoferowało także Biuro Ochrony zwierząt APA. – To TOZ musi złożyć odrębne zawiadomienie do podległej prokuratury, a w nim wnioskować jako oskarżyciel. Wówczas postępowanie prowadzone z urzędu przez policję i to prokuratorskie zostaną połączone, ale zwierzaki będą miały głos – w postaci oskarżycieli z TOZ. Sprawa jest do wygrania – twierdzą przedstawiciele organizacji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 23

 1. Maria Wróbel says:

  Niech go zeżrą myszy, szczury i karaluchy!

 2. vampiria says:

  Spotka Cię to samo…obiecuję ci!!!!!!!!!!

 3. Ana says:

  Wszystko we mnie krzyczy. Jak tak można. Przecież można było zawiadomić Straż Miejską a oni dali by dalej zajęli się mamą i maluchami. Co za zwyrodnialec, że uznał koty za szkodniki. Życzę mu plagi myszy i szczurów !!!!

 4. Helena says:

  Nie możemy być obojętni na znęcanie się nad bezbronnymi zwierzętami…one nie potrafią mówić …ale… czują i chcą żyć …

 5. Aleksandra says:

  Dziwię się, że ten człowiek myśli takimi kategoriami. Twierdzi, że pozbył się szkodników. Dla mnie to totalnie pozbawiony jakichkolwiek emocji zwyrodnialec. To straszne i okrutne że ludzie robiąc tak straszliwe rzeczy zwierzętom nie zdają sobie sprawy ze skali okrucieństwa jaką wymierzają niewinnym istotom.
  Ten Pan to człowiek pozbawiony jakiegokolwiek sumienia i nie ma prawa nazywać się człowiekiem. Ewentualnie człowiekiem kategorii B.

 6. karmicielka says:

  ……. błąd sie wkradł miała być emotka smutna , zła , załamana , itp

 7. karmicielka says:

  Drań nie człowiek , oby los mu odpłacił podobnym , niech zdechnie ten szkodnik , za małe kary są za znęcanie się nad zwierzętami , zdecydowanie za małe , takiemu to łapy odciąć tą łopatą … Brak mi słów by nazwać tego morderce … kara powinna być i to solidna i publicznie go pokazać .. sama bym mu łopatą przywaliła :)))))))))))))))))))))))

 8. Ula says:

  Coś, co znęca się nad dzieckiem lub zwierzęciem oraz zabija nie jest godne nazywane być mianem człowieka. Kara śmierci dla zwyrodnialców, a w ramach kar dotyczących ochrony zwierząt żadne grzywny, tylko jak wcześniej niektórzy zauważyli, zbieranie gówna itp, i to jeszcze pod nadzorem. Mam nadzieję, że kiedyś sytuacja się odwróci i takie coś będzie w roli szkodnika. Życzę takim jak on, żeby byli traktowani tak, jak oni traktują innych.

 9. ewa9717 says:

  Oby go spotkał taki sam los. Tylko tyle!

 10. Stanisława says:

  To śmieć, a nie człowiek. Łopata w ten głupi łeb i przez płot. Może też miałby roztrzaskana mordę

 11. Mihal says:

  Szkoda kotków, szkoda też, że nikt nie podniesie rabanu kiedy mordowani są mali bezbronni ludzie w brzuchach swoich mam.

 12. Ana says:

  Zaostrzyć kary za znęcania sie nad zwierzętami

 13. Blondynka149 says:

  Za takie coś 50000000000000000 lat więzienia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Agnieszka T says:

  ZA TAKI CZYN TO DO WIEZIENIA!! POWINIEN ODPOWIEDZIEC JAK ZA ZABOJSTWO DZIECKA!!:(((

 15. JA says:

  jake guwna!!! wrząsc łopate i walnąc włeb i patrzec jak powoli zdycha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. wkur.... says:

  Ten gnojek powinien za karę zbierać gówna przez rok. W czynie SPOŁECZNYM pomagać w schronisku.

 17. :/ says:

  P******** bym mu tą łopatą

 18. Anita says:

  kociątka szkodnikami? niech go myszy zjedzą jak Popiela!!! największymi szkodnikami są takie indywidua jak ten drań…też trzeba na łopatę i przez płot? ja mam w domu cztery śliczne kocie maluchy i moim problemem jest to, czy uda mi się znaleźć dla nich kochające domy…że też takie ludzkie potwory chodzą po ziemi…

 19. Justyna says:

  Nie rozumiem tego i nigdy nie zrozumiem. Tacy jak on powinni leczyć sie psychiatrycznie. Dwa lata pozbawienia wolności to i tak za malo. Za***** takiego s********a.

 20. Agnieszka says:

  Mam nadzieje że cie ktoś chory skur…. zabije! a jak nikt tego nie zrobi to zrobię to ja jak cie kiedyś spotkam hu.. życzę ci aby ciebie też spotkał taki los a na twój grób ktoś naszcza. 0 szacunku mam do takich ludzi jak spotkam zabije.

 21. Daniel K. says:

  Gdybym dorwał tego ….. to bym go sam zabił osobiście, i sprawiło by mi to ogromną radość, że takiego szkodnika jak on usunąłem z tego świata!

 22. anielinka says:

  skur…l

 23. Amand says:

  Żebyś zdechl śmieciu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU