REKLAMA

Zablokowane drogi, drzewo przewróciło się na cysternę

REKLAMA

Trwające od wczoraj burze dały się we znaki zarówno mieszkańcom, jak i strażakom, którzy nieprzerwanie usuwają skutki żywiołu. Zablokowana jest droga w Woli Łąckiej i Bodzanowie.

Zalane ulice, drzewa i gałęzie na drogach, zablokowane ulice – to skutki burz, jakie przetaczają się od wczoraj nad województwem mazowieckim.

PowiązaneTematy

W Płocku zalana całkowicie została ulica Kostrogaj. Jak informuje pan Mariusz, przejazd nią jest mocno utrudniony. W wielu miejscach brakuje też prądu, szczególnie na ul. Dobrzykowskiej, ul. Medycznej, na osiedlu Imielnica czy Ciechomice.

Największe zniszczenia są jednak w gminach powiatu płockiego.

– Nasze interwencje dotyczą głównie usuwania drzew i gałęzi z jezdni, kilka interwencji dotyczyło również wypompowywania wody z zalanych budynków – mówi Edward Mysera, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Zablokowana jest droga krajowa nr 60, gdzie drzewo przewróciło się na jezdnię. Podobnie stało się w Brudzeniu – wyjaśnia rzecznik.

 Jak informuje nasz czytelnik, na drodze krajowej nr 60 drzewo przewróciło się na cysternę w miejscowości Wola Łącka. Kierowcy nie mają jak na razie tamtędy przejazdu, droga jest całkowicie zablokowana.

– Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli mogą odłożyć podróż, to tak sugerujemy – radzi Edward Mysera podczas rozmowy telefonicznej, w trakcie której słyszeliśmy kolejne zgłaszane interwencje.

Energa informuje z kolei, że na terenie powiatu płockiego brakuje prądu w wielu miejscowościach, m.in. w gminie Bodzanów, Brudzeń Duży, Stara Biała, Bulkowo, Radzanowo czy Słupno. Według przewidywań, usuwanie awarii może potrwać do godz. 18.