REKLAMA

Za tydzień Płockie Wianki i Dzień Wisły

REKLAMA

25 czerwca odbędą się w Płocku Wianki i Dzień Wisły. Uczestnicy mogą liczyć na sporo atrakcji, w tym koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, Wielką Paradę Jednostek Pływających czy widowiskowe puszczanie wianków na Wiśle.

Początek uroczystości zaplanowano na godz. 13 przy Płycie Nieznanego Żołnierza. W asyście Orkiestry Reprezentacyjnej LMiR zostaną złożone kwiaty w hołdzie Marynarzy Flotylli Wiślanej Marynarki Wojennej i Oddziału Wydzielonego Rzeki Wisły. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicą Rybaki w kierunku Nabrzeża im. Stanisława Górnickiego, gdzie zostaną podniesione bandery i nastąpi oficjalne przywitanie gości.

Na godz. 14.30 zaplanowano koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, który odbędzie się na scenie przy molo. Nie zabraknie też występów artystycznych i pokazów przygotowanych m.in. przez Annę Fabiszewską z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.O godz. 18.30 obejrzymy Wielką Paradę Jednostek Pływających, a godzinę później w amfiteatrze odbędzie się uroczysty koncert, oparty na muzyce ludowej. Wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca Wisła, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka oraz Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka, które zaprezentują barwne i dynamiczne widowisko oparte na folklorze polskim i słowiańskim. Bilety w cenie 5 zł są dostępne w Bileterii POKiS lub w kasie przed koncertem.

Koncert zakończy się tradycyjnym tańcem z wiankami. Obrzęd puszczania wianków na Wiśle odbędzie się ok. godziny 21.45.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU