Za nami kolejny festiwal BOSS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Jutro należy do ludzi działających od dzisiaj” – takie hasło przyświeca działaczom Studenckiego Forum Business Center Club, którzy 30 marca zorganizowali kolejny już festiwal BOSS.

W płockiej filii Politechniki Warszawskiej odbył się festiwal BOSS, którego celem jest, jak tłumaczą organizatorzy, kształtowanie postaw przedsiębiorczych młodych Polaków. Podczas płockiej edycji zebrani mogli posłuchać praktyków, którzy inspirowali i motywowali do aktywności, ciągłego rozwoju oraz zakładania własnego biznesu.

Poznaj świat biznesu

Spotkanie rozpoczął Tomasz Sobolewski, który wygłosił wykład na temat “Mediacji w biznesie”. Prelegent przekonywał, że warto korzystać z mediacji, by rozwiązywać swoje problemy na bieżąco.

– Nie potrzebujemy wydawać fortuny na adwokatów czy radców prawnych, wiele spraw możemy załatwić poprzez mediatora, omijając sądy, które zabierają mnóstwo czasu i energii – mówił Sobolewski.

Podczas przerw, uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w grach integracyjnych, dzięki którym mogli się lepiej poznać. Kolejną prelekcję wygłosiła Katarzyna Królikowska, która mówiła o tym, jak przekuć trudne doświadczenia życiowe w siłę napędową do zmian. Po swoim wystąpieniu, prelegentka poprowadziła również warsztaty dla mniejszej grupy osób.

Jako kolejny głos zabrał Krzysztof Obst, który mówił o postrzeganiu świata przez pryzmat różnych wydarzeń. Następnie uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać wystąpienia Magdaleny Mućki, która przekonywała, że to odpowiednia motywacja jest kluczem do sukcesu. Pani Magdalena po wygłoszonym wykładzie, w osobnej sali poprowadziła warsztaty dla węższej grupy osób.

Kolejnym praktykiem ze świata biznesu był Artur Krawczyk, prezes zarządu Centrum Medycznego PZU Medica.

– Sukces to trzy filary: rodzina, praca i zainteresowania – przekonywał Artur Krawczyk.

Prezes tłumaczył, że czasem przypadkowe zdarzenia w życiu doprowadzą nas do sukcesu, więc z niczego nie powinniśmy rezygnować.

– Wierz w sukces! Nie bój się! Wysyłaj CV tam, gdzie chcesz pracować. Nie poddawaj się. Idź pracować nawet na 2 tygodnie. Musisz wybrać świadomie. Pracuj z pasją, bo pracodawca to zauważy. Praktyki wybierajcie świadomie w dobrych firmach – oto rady, które przekazał Artur Krawczyk studentom.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji