W ubiegłym roku bajkowy świat świecących ogrodów odwiedziło ponad 25 tysięcy osób. W tym roku może być jeszcze więcej, chociażby dlatego, że powiększył się teren Płockich Ogrodów Światła. Już za kilka dni wielkie otwarcie, podczas którego przygotowano mnóstwo atrakcji.

PKN ORLEN zaplanował w tym roku Płockie Ogrody Światła w parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim. Wielkie otwarcie odbędzie się 9 grudnia, a cieszyć się nim będziemy przez miesiąc, każdego dnia po zmroku. Otwarciu towarzyszyć ma wiele atrakcji dla całych rodzin – te umieszczone będą na sąsiednim placu Narutowicza. Świąteczno-noworoczna iluminacja jest częścią programu „ORLEN dla Płocka”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, dzięki głosom internautów, dekoracja rozstawiona na Placu Narutowicza trafiła do ścisłego finału plebiscytu na Wydarzenie Roku w Płocku.

– Niezwykła popularność Płockich Ogrodów Światła w ubiegłym roku przekonała nas, że odpowiadamy na potrzeby mieszkańców Płocka. Płocczanie oczekują pełnego magii miejsca, gdzie będą mogli udać się na rodzinny spacer w długie zimowe wieczory – mówi płocczanin, prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński.

Płockie Ogrody Światła już otwarte

Dlaczego Płockie Ogrody Światła staną teraz na Wzgórzu Tumskim?

– Trudno o bardziej godne miejsce. To wizytówka miasta, nad którym góruje prawie 900-letnia Katedra i wieże najstarszego murowanego zamku na Mazowszu. Za Katedrą rozciąga się park z imponującymi kasztanowcami, który teraz stanie się scenerią dla komnat lodowego zamku Królowej Śniegu i nie mniej bajkowego ogrodu – argumentują organizatorzy, dodając, że niepowtarzalna, złożona z tysięcy lampek dekoracja powstała na wyłączne zamówienie PKN ORLEN.

Atrakcje podczas otwarcia

Płockie Ogrody Światła będą umilały życie płocczanom codziennie po zmroku aż do 7 stycznia, warto jednak przyjść już pierwszego dnia, czyli w sobotę 9 grudnia.

Od godz. 14 na placu Narutowicza zaplanowano wiele atrakcji, w tym:

  • obecność Świętego Mikołaja,
  • żywe renifery,
  • wystawę rzeźb lodowych i pokazy ich powstawania,
  • warsztaty dekorowania bombek i robienia innych ozdób choinkowych, które każdy potem będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Dzieci nie ominą też pewnie stoiska z watą cukrową, a skrzaty i śnieżynki będą częstować gorącą czekoladą. Na scenie, oprócz konkursów z nagrodami, będzie występ Jerza Igora z nastrojowymi piosenkami dla najmłodszych.

Podobnie jak w ubiegłym roku bezpośrednio przed inauguracją iluminacji, którą zaplanowano na godz. 17, na scenie odbiorą nagrody zwycięzcy konkursu plastycznego na najlepszą ilustrację kartki świątecznej. W konkursie tradycyjnie biorą udział dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, którymi opiekuje się Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”, a ilustracje – spośród kilkuset propozycji – wybierają w głosowaniu pracownicy PKN ORLEN. Najlepsze dziecięce prace będzie można obejrzeć na placu Narutowicza.

– Każdy z nas ma w sobie coś z wyobraźni i wrażliwości dziecka. Dlatego liczymy, że 9 grudnia na plac Narutowicza przyjdą całe rodziny. Będzie bajkowo i radośnie. Chcemy, żeby każdy z obecnych poczuł już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – zachęca prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński.

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji