Z zakazem jazdy i nietrzeźwy spowodował wypadek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To zdecydowanie nie był spokojny weekend. Dwa wypadki, dwadzieścia kolizje, trzech nietrzeźwych kierowców i 31 pijanych osób odprowadzonych do izby wytrzeźwień – to bilans minionych dni.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w sobotę, 9 lipca, w Płocku na ul. Bielskiej.

– Policjanci wstępnie ustalili, że w sobotę około godz. 22.15 na ul. Bielskiej kierujący samochodem seat, 24-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Renault, a ten w wyniku uderzenia najechał na tył opla – wyjaśnia rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. – W wyniku zdarzenia, obrażeń ciała doznała pasażerka seata i została przewieziona do szpitala – dodaje.

Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały życiu kobiety. Co istotne jednak, kierowca seata miał nie tylko orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, ale… i był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu.

Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Dzierżanowo. – Policjanci wstępnie ustalili, że piętnastolatka kierująca skuterem, wymusiła pierwszeństwo przejazdu oplowi – informuje Krzysztof Piasek.

W wyniku zderzenia, ranna została 15-letnia pasażerka skutera, którą przewieziono do szpitala. – W tym przypadku również nie mamy informacji, aby były to groźne dla życia obrażenia – mówi rzecznik płockiej policji.

W ciągu ostatnich dni nie próżnowali także złodzieje:

  • 8 lipca w Płocku przy ul. Gradowskiego usiłowano włamać się do Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Włamania nie dokonano ze względu na to, że włączył się alarm.
  • 7 lipca w Płocku przy ul. Batalionu Zośka, uszkodzono powłokę lakierniczą vw passata. Wartość strat to ok. 3 tys. zł.
  • 6 lipca w Nowych Rumunkach ukradziono podkłady kolejowe. Wartość strat w tym przypadku to również ok. 3 tys. zł.
  • 9 lipca w Płocku przy ul. Bielskiej uszkodzono pojazd poprzez wgniecenie elementów nadwozia. Wartość strat wyceniono na ok. 500 zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji