Z rurą na policjanta, czyli udaremnione włamanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę po południu płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do opuszczonego młyna przy ul. Kolejowej. Jeden z zatrzymanych usiłował uderzyć policjanta metalową listwą.

Do zdarzenia doszło 12 listopada około godz. 15 przy ul. Kolejowej. – Informację o osobach, które włamują się do opuszczonego młyna, dyżurny KMP w Płocku otrzymał od anonimowej osoby – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, zauważyli mężczyznę, który na ich widok usiłował uderzyć jednego z policjantów trzymaną w ręku metalową listwą o długości około 80 cm. Policjant wytrącił mężczyźnie listwę i obezwładnił go.

Jak się okazało, napastnikiem był 28-letni płocczanin, który prawdopodobnie pilnował uszkodzonego już wejścia do opuszczonego budynku. Po sprawdzeniu pomieszczeń, policjanci znaleźli ukrywającego się w szafie drugiego mężczyznę, 24-letniego mieszkańca Płocka.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że mężczyźni włamali się do młyna, jednak nie zdążyli jeszcze niczego ukraść. Niedoszli złodzieje zostali osadzeni już w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za usiłowanie dokonania włamania, natomiast 28-latek usłyszy także zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Za obydwa przestępstwa w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji