REKLAMA

„Z Motocyklem za Pan brat” – zaszczepiali pasję do motocykli

REKLAMA

Towarzystwo Motocykli Dawnych „Weteran Płock” realizowało akcję, dzięki której najmłodsi płocczanie mogli poznać zabytkowe motocykle, a przy okazji nauczyć się zasad bezpieczeństwa na drodze. Działania pn. „Z Motocyklem za Pan brat” były przeprowadzone dzięki współpracy z PKN ORLEN, który był głównym sponsorem akcji.

Projekt „Z Motocyklem za Pan brat” to cykl spotkań członków płockiego klubu motocyklowego z dziećmi i młodzieżą na terenie Płocka.

PowiązaneTematy

– Głównym celem projektu było przybliżenie idei zabytkowej motoryzacji, jak i podniesienie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze i wokół niej – tłumaczy Krzysztof Podraska, prezes Towarzystwa Motocykli Dawnych „Weteran Płock”.

Podczas spotkań mali słuchacze mogli zobaczyć i przymierzyć strój motocyklisty, wysłuchać pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, sprawdzić swoje wiadomości z zakresu znajomości znaków drogowych, a także z bliska zobaczyć zabytkowe i współczesne motocykle. Każdy z uczestników spotkania otrzymał też pamiątki, w postaci różnego rodzaju odblasków oraz gadżetów nawiązujących do motoryzacji. Najmłodsi uczestnicy w wieku przedszkolnym otrzymali dodatkowo grafiki zabytkowych motocykli wraz z kompletem kredek, aby podczas zajęć pokolorować swój motocykl według własnego uznania.

Projekt trwał do końca października br. i – jak przyznaje prezes klubu motocyklowego – organizatorzy są bardzo zadowoleni z jego przebiegu.Spotkania odbyły się w płockich placówkach:

  • Miejskie Przedszkole nr 8 w Płocku
  • Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku
  • Miejskie Przedszkole nr 29 w Płocku
  • Szkoła podstawowa nr 9 w Płocku
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w Płocku
  • Szkoła podstawowa nr 22 w Płocku
  • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 6 w Płocku
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Curie Skłodowskiej w Płocku

Członkowie Klubu swoją obecnością uświetnili także imprezy integracyjne „Akceptacja dla Autyzmu” oraz  „Piknik rodzinny” Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Płocku.

– Zarząd Towarzystwa Motocykli dawnych „Weteran Płock” jest otwarty na zaproszenia z innych placówek i nawet po zakończeniu projektu spotkania z dziećmi oraz młodzieżą będą kontynuowane. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia – podsumowuje Krzysztof Podraska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU