Z Gniezna do Płocka – fałszywe złoto pod kluczem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dwóch mężczyzn usiłowało sprzedać w jednym z płockich kantorów sztabki złota. Policjanci zatrzymali turystów w związku z podejrzeniem próby oszustwa.

O zdarzeniu poinformował płocką policję pracownik jednego z kantorów. We wtorek, 25 listopada, przyszedł tam mężczyzna, który poprosił o wycenę sztabki złota, ważącej 10 g. Pracownik zwrócił uwagę na to, że sztabka wygląda podejrzanie, powiadomił więc policję. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Gniezna zadeklarował sprzedaż łącznie 10 takich sztabek.

Policjanci, przybyli do kantoru, zatrzymali mężczyznę, który miał jeszcze wspólnika – 46-letniego mieszkańca Gniezna. W trakcie przeszukania samochodu znaleziono krążki w kolorze srebrnym i złotym, dziewięć sztabek w kolorze żółtym o wadze ok. 10 g każda oraz łańcuszek i bransoletę w kolorze żółtym. W samochodzie znaleziono również pieniądze w kwocie 3,5 tys. zł.

Prawdopodobnie mężczyźni mogli działać w podobny sposób na terenie co najmniej 9 miast w Polsce, m.in. w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu, Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku. Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a wczoraj, 26 listopada, prokurator rejonowy w Płocku – uwzględniając zebrany przez policję materiał dowodowy – skierował wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Za usiłowanie oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji