REKLAMA

Z dumą reprezentować Płock – młodzi sportowcy na Igrzyska

REKLAMA

Młodzi sportowcy z Płocka wyjadą zawalczyć o najwyższe trofea olimpijskie do Alkmaar w Holandii. W tym właśnie mieście odbędą się 49. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne. Nasze miasto będzie reprezentowało 18 sportowców w czterech dyscyplinach.

11 czerwca w auli ratusza, prezydent Andrzej Nowakowski oficjalnie powołał kadrę, która – obok zawodników z Leszna – będzie reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych. Z Płocka do Alkmaar wyjedzie 18 zawodników, którzy wystartują w takich dyscyplinach jak: pływanie, piłka nożna, tenis ziemny oraz judo. – Przed wami wielka przygoda. Igrzyska to wyjątkowy czas dla każdego sportowca – mówił prezydent do młodych ludzi zgromadzonych w ratuszowej auli.

Zmagania bardzo młodych sportowców odbywać się będą w dniach 24-29 czerwca. W tym roku weźmie w nich udział 1300 zawodników z 91 miast, z ponad 30 krajów całego świata. Młodzi płocczanie będą reprezentować nasz kraj po raz dwudziesty pierwszy. Dotychczas, z różnych stron świata do Płocka przywieźli 18 złotych medali, 15 srebrnych i 18 brązowych.

International Children’s Game, bo tak właśnie brzmi oficjalna nazwa olimpiady, zorganizowana była przez Metoda Klemenca, w 1968 roku i do dziś z powodzeniem propagowana jest jako święto dzieci w wieku od 12 do 15 lat. W międzynarodowym wydarzeniu płoccy sportowcy uczestniczą od 1993 roku. Warto wspomnieć, że w 2002 roku igrzyska odbyły się w naszym mieście.Miasto Akmaar po raz pierwszy jest organizatorem Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych. Pokrywa także koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników. Z budżetu miasta Płocka zostaną pokryte koszty przelotu, ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta. Głównym sponsorem wyjazdu młodzieży na igrzyska w Holandii jest PKN Orlen.

Fot. Urząd Miasta Płocka

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU