REKLAMA

XX Sesja Rady Miasta Płocka – Modernizacja stadionu

REKLAMA

28 czerwca tradycyjnie o godz. 10 rozpoczęła się XX, ostatnia przed wakacjami Sesja Rady Miasta Płocka. Radni omawiali m.in. plany miasta, dotyczące modernizacji stadionu piłkarskiego Wisły Płock.

stadion_sesjaPlany miasta, dotyczące modernizacji stadionu piłkarskiego Wisły Płock S.A., to temat, na który czekali wszyscy kibice płockiej drużyny piłki nożnej. Głos w tej sprawie zabrał radny Michał Sosnowski, który przygotował prezentację nt. nowych stadionów wybudowanych w Polsce i ich kosztów budowy, np. stadionu Arki Gdynia za nieco ponad 70 mln zł czy stadionu w Tychach za 128 mln zł. Tam budowa rozłożona była na 2-3 lata, dzięki czemu rozłożono koszty na kilka budżetów rocznych.

W Ekstraklasie nowego stadionu nie ma wyłącznie Ruch Chorzów i Pogoń Szczecin, ale wkrótce ta pierwsza drużyna przeniesie się na stadion śląski, a Pogoń rozpoczyna budowę nowego obiektu.

– W Zabrzu sponsor postawił warunek, że wyłoży kwotę pod warunkiem wybudowania stadionu – zauważył radny Marek Krysztofiak (PiS). – Tychy czy Lublin zaczęły właściwie, czyli od przygotowania bazy. Zaczęli od budowy stadionu i dopiero pną się do góry z pierwszej ligi. U nas nowy stadion jest realny dopiero po 2020 roku. Dlaczego więc, wiedząc, że prawdopodobnie awansujemy, nie rozpoczęliśmy budowy już cztery lata temu? – pytał prezydenta.

– Zgadzamy się z radnym Sosnowskim co do wizji funkcjonowania i dalszego działania w sprawie stadionu – powiedział prezydent Nowakowski. – Realizacja budowy jak najbardziej tak, ale etapami, na spokojnie, wszystko zależy bowiem o możliwości finansowania obiektu. Opierając się wyłącznie o budżet miasta, trzeba będzie tę inwestycję etapować – dodał. – Priorytety, jeśli chodzi o rozwój miasta, są ściśle określone. Przede wszystkim chcemy jak najlepiej wykorzystać możliwość finansowania ze środków unijnych. Stąd przygotowanie tej inwestycji dopiero teraz. Polska wschodnia miała możliwość współfinansowania tych inwestycji ze środków unijnych już wcześniej – wyjaśniał Andrzej Nowakowski.– Skąd ten fenomen piłki nożnej? – pytała retorycznie radna Daria Domosławska. – Piłka nożna łączy ludzi, to nie tylko podawanie sobie piłki na boisku, ale i śpiew kibiców, pomalowane twarze i stroje klubowe. Dziękuję panu prezydentowi za zapewnienie, iż budowa stadionu nie obciąży innych inwestycji. Ufam, że iskierka nadziei pojawi się także dla osób, które czekają na salę koncertową czy pływalnię – mówiła radna.

O głos poprosił płocczanin Bogusław Osiecki. Społecznik wrócił do tematu nawierzchni na orlikach, tłumacząc, że tylko naturalna nawierzchnia nie stwarza żadnego zagrożenia. – Badania w USA wykazały, że sztuczna nawierzchnia powoduje zakażenie gronkowcem złocistym, a sztuczna trawa, szczególnie po deszczu, jest zbyt śliska, co może powodować urazy – tłumaczył Bogusław Osiecki.

– Na stadionie będzie boisko z naturalną nawierzchnią, natomiast nie wyobrażam sobie funkcjonowania naturalnej nawierzchni na orlikach. Proszę zauważyć, że w tej chwili można to boisko umyć, zadbać o nie, natomiast boisko z naturalnej nawierzchni np. na Skarpie są w bardzo złym stanie – zauważył wiceprezydent Płocka Jacek Terebus.

– Na władzach miasta spoczywa obowiązek dbania o klub i wyniki, musi być odpowiednia organizacja i odpowiednio stawiane cele – zwracał uwagę radny Grzegorz Lewicki. – Stwórzmy bazę zarówno finansową, jak i lokalową, ale rozliczajmy ludzi z osiągniętych wyników – dodał.

Radni jednogłośnie przyjęli materiał na temat planów budowy stadionu Wisły Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU