REKLAMA

XX Sesja Rady Miasta Płocka – Funkcjonowanie klubów sportowych

REKLAMA

28 czerwca tradycyjnie o godz. 10 rozpoczęła się XX, ostatnia przed wakacjami Sesja Rady Miasta Płocka. Jednym z ważniejszych punktów jest udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Płocka z tytułu wykonania Budżetu Miasta Płocka za 2015 rok. Radni rozmawiali również o funkcjonowaniu klubów sportowych – Wisła Płock i SPR Wisła Płock.

Kolejnym punkt programu XX Sesji Rady Miasta Płocka obejmował Informację nt. funkcjonowania spółek sportowych SPR Wisła Płock S.A. i Wisła Płock S.A. w sezonie sportowym 2015/2016 oraz planów, celów i założeń na sezon 2016/2017.

Jako pierwszy głos zabrał radny Michał Sosnowski.

sesja_sosnowski_michal– Drużyna pod wodzą, nie waham się użyć tego określenia, „Generała” Marcina Kaczmarka, z roku na rok osiągała coraz lepsze wyniki i w końcu, 20 maja 2016 roku, awansowała w pięknym stylu do Ekstraklasy – przypomniał. – Specjalnie dla pytających o zysk z finansowania Wisły, podaję kilka faktów: klub w nadchodzącym sezonie otrzyma minimum 6 mln zł z NC+, firma Budmat wsparła Wisłę 7-cyfrową kwotą w ramach umowy sponsorskiej, wartość rynkowa piłkarzy, których karty należą do Wisły, wzrosła przez ostatnie 3 lata z niespełna 2 mln do ponad 5 mln zł, a już prawie na pewno wiadomo, że spółka Ekstraklasa SA pozyska tytularnego sponsora rozgrywek, dzięki czemu do klubu trafią kolejne duże pieniądze – wymieniał.

Nie obyło się bez – tradycyjnego już – żartobliwego prztyczka w stronę radnej Wioletty Kulpy. – Kiedy na sesji budżetowej wręczała mi pani Twixa, mówiła pani o tym, że polityka lokalna to przede wszystkim troska o dobro wspólne. Bez wątpienia, jednym z takich dóbr jest nasza Wisła. Miło było zobaczyć panią, reprezentującą PKN Orlen, na konferencji prasowej, poświęconej finansowaniu sekcji piłki ręcznej. Bardzo chciałbym zobaczyć panią na podobnej konferencji, tym razem poświęconej finansowaniu piłki nożnej w Płocku – podsumował, gratulując na zakończenie Wiśle Płock awansu.

– Chcę podziękować zarządowi klubu, trenerom, piłkarzom i kibicom – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Skoro Islandia mogła pokonać Anglię, to dlaczego my nie możemy grać w pucharach europejskich jako Wisła Płock? Oczywiście, do tego długa droga. Ale sukcesy klubu pokazują, że nakłady, które ponosimy, warto ponosić – podkreślił.

Prezydent wyraził chęć, aby na stadion przychodzili nie tylko wierni kibice, ale i całe rodziny czy nowi miłośnicy klubu. Jaka przyszłość czeka płockie kluby?

– Na pewno chcemy, żeby obydwa kluby wykonały progres, aby było jeszcze lepiej niż w roku poprzednim. Spora w tym część to sprawa budżetu, cieszę się, że wreszcie mamy dużego sponsora w przypadku klubu piłki nożnej. Szkoda, że nie udało się pozyskać kwoty z koncernu, zarząd natomiast nie ustaje w poszukiwaniach kolejnych sponsorów. Dziękuję za dotychczasową pracę i życzę dalszych sukcesów klubom – podsumował Andrzej Nowakowski.Radny Marek Krysztofiak poprosił prezesów klubów, aby przedstawili plany działania i finansowanie Wisły Płock i SPR Wisły Płock.

– Nie da się ukryć, że finansowanie miasta i porozumienie z PKN Orlen to podstawa, abyśmy mogli myśleć o przyszłości – powiedział Artur Zieliński, prezes SPR Wisły Płock. – Umowa zmieniła się pod kątem premii z PKN Orlen, uzależnionej od wyników. I to są nasze cele, chociaż nie ukrywam, że będzie to trudne. Ale to co nas wyróżnia, to determinacja i chęć walki – podkreślał.

 Prezes zapewnił też, że klub będzie starał się o pozyskania takiego partnera medialnego jak sekcja piłki nożnej. – Nie da się ukryć, że w zakresie sponsoringu nie jest to jeszcze w piłce ręcznej ten poziom, aczkolwiek piłka ręczna plasuje się już na trzecim miejscu – podsumował prezes SPR Wisła Płock.

tomasz_marzecGłos zabrał także wiceprezes Wisły Płock, Tomasz Marzec. – Zrobimy wszystko, aby utrzymać się w Ekstraklasie, głównym celem jest też pozyskanie dodatkowych sponsorów. Warto podkreślić, że 90% dotychczasowych sponsorów już zadeklarowało, że zostaje z nami na kolejny sezon. Odbyło się już kilka transferów, wkrótce mają być kolejne dwa, kadra niedługo już powinna być więc skompletowana – powiedział wiceprezes.

Tomasz Marzec tłumaczył także, że wpływy z biletów powinny być niedługo większe, aczkolwiek na bieżąco realizowane są również prace na terenie stadionu, co pochłania pewne środki. – Jeśli chodzi o pieniądze, to minimalnie otrzymamy 6 mln zł, trwają rozmowy z głównym sponsorem Ekstraklasy, dodatkowo będą pieniądze w zależności od zajętego miejsca na koniec sezonu. Jeśli zostaniemy mistrzem Polski, to nasz budżet wzrośnie o kolejne 7 mln zł – podsumował.

Radni przyjęli materiał z funkcjonowania obydwu klubów jednogłośnie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU