REKLAMA
REKLAMA

Remisem zakończyło się spotkanie ORLEN Wisły Płock z Dinamo Bukareszt. Trener Nafciarzy nie ukrywał, że nie na taki wynik liczył. Podkreślił jednak, iż niewiele brakowało do wygranej przeciwnika.

20 października w ORLEN Arenie Nafciarze zmierzyli się z drużyną Dinamo Bukareszt. Od początku to przeciwnicy przejęli dowodzenie i już w 10. minucie wynik na tablicy wskazywał 5:2 dla gości. Po kwadransie, w którym ORLEN Wisła Płock nie zdołała obronić się przed atakiem, Nafciarze zmobilizowali się do skuteczniejszej obrony i lepszego ataku.

Pomimo zdobycia pięciu bramek z rzędu, Wisła znów miała chwilę załamania. Dopiero w 27 minucie, po trafieniu Przemka Krajewskiego, w serca kibiców wlała się nadzieja, gdy Nafciarze objęli prowadzenie 12:11. Gwizdek oznajmiający przerwę ustalił wynik pierwszej połowy na 13:12 dla gospodarzy.

Chwila oddechu nie zmobilizowała Wisły do aktywniejszej gry. Tracili piłkę, popełniając przy tym wiele błędów technicznych. Efekt był bolesny – w 40. minucie Dinamo prowadziło 16:15. Od tego czasu trwała walka o bramki, ale gra Nafciarzy nie napawała optymizmem. Nic dziwnego, że w 47. minucie trener Sabate poprosił o czas.

Zmotywowani Wiślacy wrócili na parkiet, ale gra nadal była niezmiernie wyrównana. Na 2 minuty przed końcem spotkania Wisła miała dwie bramki straty do przeciwnika. Po kolejnej motywacji trenera, Nafciarze szybko doprowadzili do wyrównania. Szansa na wygraną pojawiła się po faulu Dinamo w ataku, jednak Niko Mindegii tym razem nie trafił i obie drużyny podzieliły się punktami.

Fot. Piotr Augustyniak

– Obie drużyny wykazały dużo determinacji i myślę, że ten mecz był godny Ligi Mistrzów – powiedział po spotkaniu Konstantin Stefan, trener Dinama Bukareszt. – Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz zdawaliśmy sobie sprawę, że z Wisłą czekają nas ciężkie mecze. Wydaje mi się, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Wisła to zespół ze znakomitymi zawodnikami w składzie oraz trenerem. To mocna drużyna i wierzę, że również tym razem wspólnie awansujemy do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów – dodał Konstantin Stefan.

Fot. Piotr Augustyniak

Xavier Sabate, trener ORLEN Wisły Płock, był nieco mnie zadowolony.– To jest jak najbardziej zasłużony punkt Dinama. My ten punkt wygraliśmy, ale popełniliśmy całą masę błędów technicznych w ataku, szczególnie w sytuacjach z przewagą jednego zawodnika. Te sytuacje nas zabiły, nie zagraliśmy niczego dobrego – przyznał trener Nafciarzy. – Na około sześć takich sytuacji zdobyliśmy raptem jedną, lub dwie bramki. W Lidze Mistrzów, gdzie mecze są bardzo trudne, wyrównane i trzeba zaliczać bardzo dobre występy, takie okazje po prostu trzeba wykorzystywać. Nie jesteśmy szczęśliwi z tego punktu, ale musimy być nim usatysfakcjonowani, gdyż Dinamo miało ten mecz w kieszeni. My podjęliśmy ryzyko, odrobiliśmy straty, mieliśmy piłkę meczową, ale tym razem się nie udało wygrać. W ostatnich dwóch meczach w Lidze Mistrzów mieliśmy takie sytuacje, ale taki jest sport. Czasami sprawy idą w dobrym kierunku, czasami nie – dodał Xavier Sabate.

Fot. Piotr Augustyniak

ORLEN Wisła Płock – C.S Dinamo Bucuresti 26:26 (13:12)

ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović – Stenmalm 1, Matulić 4, Góralski, Susnja 1, Szita 3, Krajewski 1, Źabić, Mihić 7, Igropulo 2(2k), Sulić, Mindegia 7, Mlakar

Dinamo: Missaoui, Heidarirad – Vujić, Bannour 4(1k), Alouini 2(1k), Savenco 1, Asoltanei 2, Negru 5, Gavriloaia 2, Zulfić 1, Kaduz 4, Nantes Campos 2, Vranković, Mousavi, Mamdouh 1

źródło: SPR Wisła Płock

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU