REKLAMA

Wyróżnienie dla płockiej dziennikarki. Minister gospodarki docenił lokalne media

REKLAMA

Niezwykłe wyróżnienie otrzymała 8 października redaktor naczelna PetroNews, Agnieszka Stachurska. Minister gospodarki odznaczył ją za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej. Nasza redaktor została tym samym jedną z 40 uhonorowanych dziennikarzy z całej Polski.

PowiązaneTematy

8 października w Ministerstwie Gospodarki odbyła się konferencja pn. „Media regionalne a gospodarka”, będąca okazją do wręczenia po raz pierwszy odznaczeń dla mediów i osób, które zasłużyły się dla rozwoju gospodarki w Polsce.

– Szczególną rolę w transformacji gospodarczej odgrywają osoby, które w mediach regionalnych opisują naszą codzienność gospodarczą. Chciałbym Państwu podziękować za patriotyzm dnia codziennego, codzienną, solidną pracę, wskazywanie i piętnowanie terenów, które wymagają poprawy, ale i propagowania tego, co może Polakom przynieść lepsze jutro – mówił minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając konferencję.

– Dzięki Państwa działaniu dostrzegamy ile robicie dobrego, propagując polską przedsiębiorczość. Zresztą, sami w większości jesteście przedsiębiorcami, bo przecież obecnie media funkcjonują na rynku konkurencji, tak jak każdy inny przedsiębiorca – podkreślał minister. – Zapraszam wszystkich przedstawicieli środowiska do wspólnej debaty nad inicjatywami podejmowanymi na rzecz polskich przedsiębiorców – podsumował wicepremier.

Minister Janusz Piechociński wręczył także Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej. Otrzymali je przedstawiciele mediów szczególnie zaangażowani w opisywanie zagadnień związanych z gospodarką i promocją postaw przedsiębiorczych lokalnych społeczności.

Wśród uhonorowanej czterdziestki osób i redakcji z całej Polski, znalazła się również redaktor naczelna PetroNews, Agnieszka Stachurska. Tym samym, został doceniony nasz cykl o płockich przedsiębiorcach pn. „Rentgen” czy artykuły nt. problemów właścicieli sklepików szkolnych. Co ważne, redakcja PetroNews może teraz wskazać kolejnych pięć osób, które zasłużyły na podobne wyróżnienie.W dalszej części konferencji, o roli mediów regionalnych w upowszechnianiu wiedzy o gospodarce mówiła Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Zastępca Przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatu Rzeczypospolitej.

– Bardzo serdecznie gratuluję dzisiejszego spotkania, które jest początkiem naszego cyklu wspólnych rozmów o polskiej gospodarce, patriotyzmie, rolnictwie, rodzinie i samorządach. To właśnie media lokalne i regionalne tworzą nasze małe ojczyzny, w których się rodzimy, wychowujemy dzieci, tworzymy naszą gospodarkę. Tworząc naszą małą ojczyznę, tworzymy Polskę. Taką misję pełnią polscy dziennikarze poprzez media lokalne, regionalne i ogólnopolskie – mówiła Andżelika Możdżanowska. – Polskim mediom najbardziej obecnie  brakuje dostosowanego do rzeczywistości prawa prasowego – dodała.

Jak oswoić język ekonomii – to temat omawiany w trakcie konferencji przez prof. dr hab. Annę Giza-Poleszczuk, Prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie spotkania odbyła się również debata oxfordzka pn. „Zagadnienia gospodarcze są zbyt trudne i skomplikowane”. Poprowadził ją Piotr Kossobudzki, a podsumowanie wygłosiła dr Elwira Gross-Gołacka, Dyrektor Generalna Ministerstwa Gospodarki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU