REKLAMA

Wyróżnienie dla płockiego skrzypka

REKLAMA

W Płocku rośnie wirtuoz skrzypiec. Ma zaledwie 11 lat, a na koncie już wiele sukcesów i nagród. Ostatni sukces to nagroda na XI Makroregionalnym Konkursie Duetów Dziecięcych „Duettino”.

Konkurs odbył się w dniach w dniach 29 listopada -1 grudnia br. w Warszawie. Wiktor Mieczykowski z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Płocku w duecie z Wojciechem Niedziółką ze szkoły muzycznej w Warszawie zdobył Nagrodę I Stopnia oraz specjalne wyróżnienie za najlepsze walory artystyczne.

Konkurs organizował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. Wzięło w nim udział ponad 120 duetów ze szkół muzycznych regionu warszawskiego, łódzkiego i lubelskiego. Uczniów do konkursu przygotowała prof. Anna Rzymyszkiewicz.Wiktor Mieczykowski jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płocku. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, koncertował też w ubiegłym roku jako solista z  Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Za swoje szczególne osiągnięcia artystyczne został wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Płocka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU