“Wyprawka dla Żaka” – akcja Polskiego Czerwonego Krzyża

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Choć wakacje jeszcze trwają, to większość z rodziców już zaczyna myśleć o roku szkolnym. Jak wiadomo, wiąże się on z kosztami, które często przekraczają możliwości rodzinnego budżetu. Właśnie z tego powodu Polski Czerwony Krzyż organizuje w tym roku akcję pod hasłem “Wyprawka dla Żaka”. Ma ona na celu zapewnić niezbędne artykuły szkolne rodzinom borykającym się z problemami finansowymi.

“Wyprawka dla Żaka” przeprowadzana będzie od 1 do 31 sierpnia. Zbiórka artykułów szkolnych odbędzie się w biurze Stowarzyszenia oraz bezpośrednio w Hipermarkecie Auchan w dniach 19-20 sierpnia br.

– Przede wszystkim plecaki. Tego brakuje najbardziej. A w następnej kolejności wszystko, co jest potrzebne do ich zapełnienia. Prowadzimy zbiórkę dla klas I-III. Od lat potwierdza się schemat, że te dzieci są najbardziej potrzebujące. Ta ogólnopolska kampania pojawia się już od 2000 roku. Każde dziecko do rozpoczęcia roku szkolnego potrzebuje całej oprawy i konkretnego przygotowania. Celem Polskiego Czerwonego Krzyża jest akcja humanitarna i ten cel charytatywny będziemy w dalszym ciągu spełniać. Wnioski ubogich rodzin weryfikował MOPS – powiedziała w rozmowie z nami Barbara Żółtowska – dyrektor biura płockiego oddziału PCK.

Postanowiliśmy zasięgnąć też informacji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Niestety, po kilku próbach połączenia nikt nie potrafił udzielić nam konkretnych informacji. Nikt też nie był kompetentny, aby znaleźć dział, który zajmuje się sprawą.

“Wyprawka dla Żaka” jest z pewnością akcją, która zasługuje na szczególną uwagę. Doskonale wiemy, jak wiele rodzin boryka się z problemami finansowymi. Być może, dzięki działaniom PCK uda się im w wyraźny sposób pomóc.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji