REKLAMA

Wypożyczali sprzęt i wstawiali go do lombardu. Oszukali tak kilka osób

REKLAMA

Pomysł na „biznes” wymyśliło rodzeństwo z powiatu płockiego. Wypożyczali odkurzacze, po czym wstawiali je do lombardu, czerpiąc z tego korzyść majątkową.

Komenda Miejska Policji w Płocku poinformowała o nietypowym „biznesie” prowadzonym przez rodzeństwo z powiatu płockiego. Brat z siostrą wypożyczali od prywatnych osób odkurzacze piorące, a wypożyczony sprzęt wstawiali w zastaw do lombardu.

PowiązaneTematy

– Do płockiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który oświadczył funkcjonariuszom, że został oszukany. Jak przekazał, na jednej ze znanych platform ogłoszeniowych zamieścił ofertę wynajmu odkurzacza piorącego. W odpowiedzi na to ogłoszenie, odkurzacz wynajęła, za określoną kwotę, młoda kobieta. Pomimo określonego w umowie terminu wynajmu, kobieta odkurzacza nie zwróciła. Po pewnym czasie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego do zgłaszającego odezwał się mężczyzna z ostrzeżeniem, że może on paść ofiarą osób, które wynajmują sprzęt i go nie zwracają. Mężczyzna zrozumiał wtedy, że został oszukany – wyjaśnia podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.Sprawą przywłaszczenia zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, którzy ustalili sprawców. Okazali się nimi brat z siostrą, mieszkańcy powiatu płockiego. Policjanci ustalili, że wynajmowali oni odkurzacze piorące od osób, które ogłaszały się na portalach ogłoszeniowych. Sprzętu jednak właścicielom nie zwracali, tylko wstawiali go w zastaw do lombardu. Dotyczy to co najmniej kilku oszukanych osób – zarówno 27-latka, jak i jej 32-letni brat usłyszeli w płockiej komendzie po kilka zarzutów oszustwa i przywłaszczenia. Ten sam zarzut usłyszał 49-latek, który przywłaszczył jeden z wynajętych sprzętów.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU