REKLAMA

Wypił kawę i wódkę, potem go okradł. Podawał się za pracownika wodociągów

REKLAMA

Mężczyzna okradł drugiego człowieka wykorzystując jego zaufanie. Podawał się za pracownika wodociągów. Policja uczula by zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami.

15 listopada 65-letni płocczanin został okradziony przez rzekomego pracownika wodociągów. Amator cudzej własności wykorzystał zaufanie mężczyzny i w zamian za wspólnie wypitą kawę i alkohol, wyniósł z mieszkania mężczyzny sprzęt elektroniczny, karty bankomatowe i pieniądze.

PowiązaneTematy

– Podczas męskiej pogawędki 65-latek zasnął, a gość opuścił mieszkanie, zabierając laptopa, karty bankomatowe i pieniądze. Kiedy płocczanin obudził się i zorientował, że z mieszkania zniknęła jego własność, zaczął kontaktować się telefonicznie z rzekomym pracownikiem wodociągów. Po bezskutecznych próbach kontaktu z nieznajomym, następnego dnia postanowił o kradzieży poinformować Policję – informuje mł. asp. Marta Lewandowska oficer prasowa KMP w Płocku.

Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko rozpracowali sprawę kradzieży i już 17 listopada zatrzymali amatora cudzej własności.41-latek z Płocka jeszcze przed zatrzymaniem postanowił zwrócić część skradzionych rzeczy ich właścicielowi. Pokusił się jednak, aby za zakupy w sklepie zapłacić skradzioną kartą płatniczą. W środę mężczyzna usłyszy w płockiej komendzie zarzuty.

– Ta dość przykra dla 65-letniego płocczanina sytuacja, powinna być przestrogą dla innych. Pod żądnym pozorem nie powinniśmy ufać oraz wpuszczać do mieszkania nieznanych nam osób. Oszuści szukają wciąż nowych metod działania, a w swoich przestępczych pomysłach wykorzystują, chociażby podeszły wiek osób i ich łatwowierność – ostrzega mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU