REKLAMA

Wypadek za wypadkiem na rondzie „dzwon”

REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku mieli w środę dużo pracy na Rondzie Wojska Polskiego. Doszło tam do dwóch wypadków w ciągu 20 minut.

10 lipca płoccy policjanci odnotowali 2 wypadki, 9 kolizji i zatrzymali 1 pijanego kierowcę. Do wypadków doszło na Rondzie Wojska Polskiego, pierwszy zdarzył się o godzinie 13.30.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący bmw 21-latek z powiatu sierpeckiego, wykonując manewr skrętu w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje oficer prasowy KMP w Płocku sierż. szt. Marta Lewandowska.

20 minut później doszło do kolejnego wypadku na popularnym „dzwonie”. Tym razem przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca fordem nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w tył pojazdu marki renault, którego 35-letnia kierująca z obrażeniami została przewieziona do szpitala – przekazała oficer prasowy KMP w Płocku sierż. szt. Marta Lewandowska.

Potrącenie rowerzystki przy zjeździe z rondaTego dnia płoccy policjanci zatrzymali również jednego pijanego kierowcę. Mężczyzna zakończył swoją podróż w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej. Nietrzeźwy dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Komenda Miejska Policji w Płocku odnotowała w środę 9 kolizji, z czego 4 miały miejsce w naszym mieście.

10 lipca płockim policjantom zgłoszono kradzież portfela wraz z zawartością, w tym dokumentami i kartami bankowymi. W portfelu znajdowało się około 550 zł, a złodziej zdążył dokonać za pomocą skradzionych kart bankowych transakcji na kwotę blisko 200 zł. Do zdarzenia doszło przy ul. Grodzkiej.

Gdzie radar?

11 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 22-6 na terenie Płocka.