REKLAMA

Wypadek w wieżowcu: barierka przyklejona do styropianu

REKLAMA

W nocy z 3 na 4 lutego doszło do tragicznego wypadku – z budynku wieżowca przy ul. Wyszogrodzkiej oderwała się barierka balkonu, przez co dwie osoby wypadły z pierwszego piętra. PINB nakazał w związku z tym sprawdzenie wszystkich budynków.

PowiązaneTematy

Według ustaleń Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, przy ociepleniu budynku nie wzięto pod uwagę zmiany w grubości ściany. Jak się okazało, barierka, przez którą doszło do wypadku, nie była przymocowana do konstrukcji budynku, lecz… przyklejona do styropianu, którym ocieplano wieżowiec. Ekipa wykonująca remont nie zastosowała się więc do projektu budowlanego.

9 lutego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał komunikat, w którym nakazuje właścicielom i zarządcom budynków kontrolę obiektów budowlanych.

W związku z oderwaniem nieprawidłowo zamontowanej balustrady w jednym z budynków mieszkalnych na terenie miasta Płocka, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Płocku zaleca zarządcom i właścicielom bezzwłoczne przeprowadzenie kontroli obiektów budowlanych w zakresie bezpiecznego użytkowania balustrad balkonów, portfenetr, loggii, schodów i pochylni, w celu wyeliminowania ewentualnego stanu zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.



Trwa postępowanie w tej sprawie, nie postawiono jeszcze nikomu zarzutów. Można jednak domyślać się, że poważne problemy będzie miał kierownik budowy, być może również inspektor, który odbierał inwestycję.

Wypadek przy Wyszogrodzkiej. Dwie osoby wypadły z wieżowca

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU