Wypadek w gminie Radzanowo. Rowerzystka w szpitalu

REKLAMA

Do dwóch wypadków i 22 kolizji doszło w miniony weekend na terenie Płocka i powiatu płockiego. Nie zabrakło też kradzieży.

O pierwszym z wypadków pisaliśmy już w piątek. 16 czerwca w Janoszycach (gm. Brudzeń Duży) kierujący samochodem mitsubishi wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z passatem, w wyniku czego siedem osób odniosło obrażenia.

PowiązaneTematy

Wypadek w powiecie płockim. 7 osób w szpitalu

Drugi wypadek miał miejsce 17 czerwca w miejscowości Juryszewo (gm. Radzanowo).

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem aixam, 51-letnia kobieta, wykonując manewr wyprzedzania, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła 68-letnią rowerzystkę, która doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Nie mam informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu – dodaje.

Policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Rembielińskiego oraz na terenie powiatu, w Gąbinie.

Doszło także do kilku zdarzeń o charakterze kryminalnym:

  • Pomiędzy 14 a 16 czerwca w miejscowości Płonna (gm. Staroźreby) włamano się do domu i skradziono kabel elektryczny o wartości 100 zł. Uszkodzono też wyposażenie tego domu. Wartość uszkodzeń wyceniono na ok. 500 zł.
  • Pomiędzy 14 a 16 czerwca w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej skradziono motorower z terenu parkingu. Wartość strat wyniosła ok. 3,3 tys. zł.
  • 18 czerwca w Płocku przy ul. Batalionów Chłopskich, nieznany sprawca przywłaszczył pozostawiony w rejonie sklepu plecak o wartości 200 zł z zawartością okularów przeciwsłonecznych o wartości 800 zł.