Wypadek na słynnym rondzie. Tym razem samochód ciężarowy zderzył się z busem

REKLAMA

W poniedziałkowy poranek od naszych czytelników otrzymaliśmy informację o poważnym wypadku, do którego doszło na rondzie, nie bez przyczyny nazywanym „dzwonem”. Uczestniczyło w nim aż 7 osób.

– Wypadek na rondzie dzwon – napisał do nas 3 września o godz. 6.30 czytelnik. – Zderzyła się cysterna z fiatem, z tego co widzę są ranni – dodał.

– Kilka minut po godzinie 6 rano na rondzie Wojska Polskiego doszło do zderzenia z ciężarówką – poinformowała nas Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

PowiązaneTematy

Po szczegóły skierowaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy parę minut po godzinie 6 rano – potwierdził dyżurny PSP w Płocku. – Samochód ciężarowy zderzył się z busem, 7 osób uczestniczyło w zdarzeniu. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej. Na tę chwilę nie potrafię powiedzieć ile osób zostało poszkodowanych, jedna osoba została zabrana do szpitala – wyjaśnił.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Aktualizacja

– 3 września około godz. 6 na rondzie Wojska Polskiego doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem – poinformował nas Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem citroen jumper, 58-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, jadąc Trasą ks. Popiełuszki, wjechał na rondo z zamiarem skrętu w lewo, w kierunku centrum. Wykonując ten manewr, usiłował zjechać z ronda przy zapalonym czerwonym świetle, przez co wymusił pierwszeństwo przejazdu pojazdowi ciężarowemu scania, jadącemu ul. Mazowieckiego w kierunku Trasy ks. Popiełuszki. W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów, obrażeń ciała doznało trzech pasażerów citroena, zostali oni przewiezieni do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – wyjaśnił Krzysztof Piasek.