Wymuszenie pierwszeństwa, zderzenie, dwie osoby ranne. Nie działała sygnalizacja

REKLAMA

Minionej doby na terenie Płocka i powiatu płockiego doszło do dwóch wypadków i 14 kolizji. Spłonął również domek letniskowy.

Do pierwszego z wypadków doszło 14 maja w Płocku, na skrzyżowaniu ul. Bielskiej i Szopena.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Suzuki, jadąc ul. Szopena, wjechał na skrzyżowanie, na którym nie działała sygnalizacja świetlna, wymuszając pierwszeństwo przejazdu kierującemu vw golfem, który jechał ul. Bielską – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, kierujący oraz pasażerka suzuki zostali ranni i przewiezieni do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – wyjaśnia rzecznik.

Drugi wpadek miał miejsce na terenie powiatu, w miejscowości Ciółkowo (gm. Radzanowo).

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem honda, wykonując manewr skrętu w lewo na teren stacji paliw, wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu samochodem marki BMW, doprowadzając do zderzenia – mówi Krzysztof Piasek. – Następnie, w wyniku działania sił powstałych podczas uderzenia, pojazdy zderzyły się z samochodami marki Skoda i Alfa Romeo – dodaje rzecznik.

W tym zdarzeniu zostały ranne dwie osoby, które przewieziono do szpitala. – Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały ich życiu – uzupełnia rzecznik płockiej policji.

13 maja natomiast doszło do pożaru domu letniskowego w Więcławicach (gm. Brudzeń Duży). Wartość strat to ok. 50 tys.zł.

Gdzie radar?
15 maja policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na drogach w nieoznakowanym radiowozie z wideorejetratorem w godz. 16.00-0.00, na DK 60, DK 10 i DK 7, trasa: Płock – Załuski.