REKLAMA

Wymarzone zakończenie sezonu Królewskich

REKLAMA

Królewscy Płock w miniony weekend zakończyli zmagania ligowe. Jednobramkową przewagą dziewczęta pokonały drużynę Żbik Nasielsk. Piłkarki z Płocka zakończyły zmagania ligowe na 4. miejscu.

Warto przypomnieć, że był to najdłuższy sezon ligowy dla naszych zawodniczek. Ostatni, wyjazdowy mecz udało się zwyciężyć. Już od początku spotkania płocczanki wiodły prym na boisku. Drużyna z Nasielska nie potrafiła odnaleźć się na boisku. Wobec konsekwentnej gry naszych zawodniczek, rywalki pozostawały bezradne. Zerowe konto bramkarka miejscowych zachowywała do 21. minuty. Wtedy to, po rzucie rożnym, Alicja Jankowska zdobyła pierwszego gola meczu.

W pierwszych 40 minutach motorem napędzającym akcje zespołu z Płocka była Aleksandra Kujawska, która po prawej stronie boiska robiła dużo zamieszania w szeregach rywalek. W drugiej połowie piłkarki Żbika nie oddały żadnego uderzenia, które dotarłoby do bramki Królewskich. Przyjezdne stworzyły natomiast kilka dobrych, bramkowych sytuacji, szczególnie dzięki bardzo aktywnej grze w ataku Julii Mikołajewskiej. Nie przełożyły się one jednak na podwyższenie wyniku.

Królewscy, zdobywając 41 punktów, ukończyli zmagania ligowe na 4. miejscu z bilansem 13 zwycięstw, 2 remisów i 7 porażek.

Mecz w Nasielsku był nie tylko ostatnim w sezonie, ale także kończącym przygodę niektórych zawodniczek Królewskich.– Drużynę czekają dosyć poważne zmiany personalne. Już teraz poszukujemy dziewczyn, które wniosłyby nową energię, umiejętności i uzupełniłyby kadrę seniorek. Wszystkie dziewczyny chcące spróbować swoich sił w piłce nożnej, serdecznie zapraszamy – mówi trener Adrian Piankowski.

Na co będzie stać zespół po przerwie wakacyjnej, dowiemy się pod koniec sierpnia, gdy rozpocznie się kolejny sezon III Ligi Mazowieckiej Kobiet.

PetroNews jest patronem medialnym drużyny Królewskie Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU