REKLAMA

Wyjątkowy koncert o Janie Pawle II w płockiej katedrze

REKLAMA

Koncert – kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…” z okazji jubileuszu 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II, to kolejne wydarzenie kulturalne, na które zaprosił PKN ORLEN. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Najnowsze dzieło jednego z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów – Jakuba Milewskiego, kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…”, zostanie zaprezentowana w płockiej katedrze. PKN ORLEN zaprasza płocczan na koncert łączącego najróżniejsze style muzyczne kompozytora, który do współpracy ponownie zaprosił wspaniałego polskiego poetę, członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – Jerzego Binkowskiego.

PowiązaneTematy

Podczas wydarzenia usłyszymy czwórkę znakomitych polskich solistów: Dorotę Osińską, Natalię Szroeder, Michała Gasza i Janusza Krucińskiego. Towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego oraz dwa połączone chóry: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór „Tibi Domine”. Narracje podczas koncertu poprowadzi autor libretta – Jerzy Binkowski.

– Kantata opowiada o wędrówce przez życie widzianej oczami Matki: przeżywającej życiowe rozterki i Maryi – tej, której zawierzył całe swoje życie św. Jan Paweł II w słowach „Totus Tuus”. Tytuł ściśle nawiązuje do dewizy Papieża Polaka. Wielka litera M symbolizuje Maryję oraz odnosi się do papieskiego herbu. Dzieło to ma nie tylko spełnić formę edukacyjną młodego pokolenia, ale przede wszystkim pielęgnować pamięć o największym z rodu Słowian – Papieżu Polaku w 40. rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową – informują organizatorzy.Wydarzenie odbędzie się 16 października br. o godzinie 19. Wstęp jest bezpłatny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU