REKLAMA

Wyjątkowy koncert dla niewidomych dzieci [FILM]

REKLAMA

Kto otrzymał „Stypendium dla Rodaka”? Jak przebiegało II Forum Wizja Rozwoju w Gdyni? I kto wysłuchał utworów Stanisława Moniuszki? O tym w najnowszym materiale filmowym.

Wspieramy polskich studentów ze Wschodu

Fundacja „ORLEN – Dar Serca” pomaga uzdolnionej młodzieży z polskich rodzin ze Wschodu. W ramach programu „Stypendium dla Rodaka”, 44 studentów, przyjętych na polskie uczelnie, otrzymało od PKN ORLEN wsparcie ułatwiające im dalszą naukę i osiedlenie się w kraju.
Program indywidualnych stypendiów dla potomków Polaków przesiedlonych na Wschód Fundacja „ORLEN – Dar Serca” rozpoczęła w 2018 roku. Początkowo pomocą objętych zostało dziewięć osób, studiujących w Polsce, które od października do grudnia otrzymywały co miesiąc 800 zł. W tym roku Fundacja rozszerzyła program, przyznając wsparcie w takiej samej wysokości 44 studentom, którzy przyjechali do Polski z Kazachstanu, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Rosji. Pomoc dla nich będzie kontynuowana.
Stypendyści, w doborze których Fundację „ORLEN – Dar Serca” wspiera Fundacja dla Rodaka, studiują głównie kierunki ścisłe – chemię i ekonomię. Pomocą otoczeni są także studenci m.in. medycyny, marketingu i zarządzania, a także wiedzy o teatrze.

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

O najważniejszych wydarzeniach, związanych z polską gospodarką debatowali uczestnicy Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce, które odbyło się pod koniec czerwca w Gdyni. Dwudniową konferencję zdominowały takie tematy, jak nowe technologie czy rozwój przedsiębiorstw. Nad morzem gościli przedstawiciele polskiego biznesu i przedsiębiorczości, w tym reprezentanci PKN ORLEN, z prezesem Danielem Obajtkiem na czele. Niezmiennie, największe zainteresowanie budziła fuzja ORLENU z LOTOSEM.

Wyjątkowy koncert w Laskach

Dzięki Fundacji ORLEN – Dar Serca, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach odbył się niesamowity koncert – „Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze”.
W ogrodach szkoły muzycznej w Laskach wybrzmiały najsłynniejsze utwory Stanisława Moniuszki. Wykonawcy z teatrów operowych i muzycznych z Warszawy, Łodzi oraz Poznania przenieśli słuchaczy do szlacheckiego dworu. Zwieńczeniem koncertu było wspólne śpiewanie pieśni, a niespodzianką – spontaniczny występ podopiecznych ośrodka w Laskach, którzy wraz z tenorem wykonali pieśń „Funiculi funicula”. W wydarzeniu wzięli również udział wolontariusze z PKN ORLEN.Wolontariusze o pszczołach

Wolontariat pracowniczy ma różne oblicza, a pracownicy są w stanie opowiedzieć o różnych aspektach życia, niekoniecznie tylko tego zawodowego. O tym, jak duże znaczenie dla środowiska mają pszczoły, przekonali się podopieczni jednego z płockich przedszkoli, których odwiedzili wolontariusze – pracownicy Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN. Wolontariat w przedszkolu był możliwy dzięki Fundacji ORLEN – Dar Serca.

Be nice to bee

Pszczoły są też bohaterkami programu uczennic z płockiej Małachowianki i spółki ORLEN Eko, która była fundatorem pszczelego ogródka na terenie placówki. Projekt organizowany był w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Szkolenie czeskich strażaków

Strażacy, to wyjątkowa grupa zawodowa, reagująca zawsze, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. Aby być dobrze przygotowanym do akcji niesienia pomocy czy innych zadań, warto pewne scenariusze przewidywać, ćwiczyć i w ten sposób zdobywać doświadczenie. Tak robią m.in. strażacy Zakładowej Straży Pożarnej Unipetrolu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU