REKLAMA

Wyjątkowe święto policji

REKLAMA

Płocka policja miała co świętować. Mundurowi podczas obchodów Święta Policji otrzymali również mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości zostały także wręczone medale XXV-lecia NSZZ Policjantów.

W piątek, 21 lipca br., w Centrum Konferencyjnym Dom Technika w Płocku, płoccy policjanci uroczyście zostali mianowani na wyższe stopnie służbowe. Jak co roku, lipiec jest miesiącem, w którym polska policja, a więc również i płocka, obchodzi swoje święto.

fot. materiały prasowe

Podczas zbiórki z okazji uroczystości poświęconej obchodom Święta Policji, płoccy policjanci otrzymali mianowania na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości uczestniczyli Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Wicestarosta Płocki Iwona Sierocka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, obecni byli również wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, prokuratorzy, dyrektorzy i kierownicy instytucji, które na co dzień współpracują z policją.

Przede wszystkim jednak obecni byli funkcjonariusze policji, dla których był to szczególny dzień, gdyż odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe i nagrody ufundowane przez prezydenta i starostę.

Podczas uroczystości zostały także wręczone medale XXV – lecia NSZZ Policjantów dla funkcjonariuszy policji oraz osób, które współpracują ze związkiem.

fot. materiały prasowe

Komendant Miejski Policji w Płocku nadkom. Sławomir Żelechowski zwracając się do policjantów, podziękował im za dotychczasową służbę i za bardzo dobre efekty tej służby. Komendant poinformował, że na terenie miasta i powiatu płockiego jeszcze nigdy nie było tak niskiej liczby przestępstw. To zasługa ciężkiej pracy policjantów, ale i tych wszystkich, którzy z policją współpracują. Podziękował władzom miasta i powiatu oraz samorządom gminnym. Komendant Żelechowski podziękował również rodzinom policjantów, które wielokrotnie muszą wykazać się wyrozumiałością dla trudnej służby w policji.– Święto było również okazją do złożenia przez komendanta podziękowań wszystkim pracownikom policji zatrudnionym w płockiej jednostce. Dwie panie, pracownice policji, zostały wyróżnione nagrodami – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Podziękowania za służbę i za wyniki tej służby złożyli również prezydent Andrzej Nowakowski oraz wicestarosta Iwona Sierocka.

Tegoroczne święto stanowiło także okazję do uroczystego podsumowania konkursu „Mam ochotę na bezpieczną jazdę” oraz do nagrodzenia laureatów tego konkursu. Przedsięwzięcie objął swoim honorowym patronatem Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Organizatorem była Komenda Miejska Policji w Płocku, która współpracowała z Urzędem Miasta Płocka, Starostwem Powiatowym i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Płocku.

Podczas obchodów Święta, Pan Zbigniew Burżacki, w imieniu Fundacji Orlen Dar Serca przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji w Płocku nadkom. Sławomirowi Żelechowskiemu symboliczny czek, opiewający na kwotę 130 tys. zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na dofinansowanie do zakupu pojazdów służbowych, na zakup paliwa oraz na działalność profilaktyczną.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU