Wyjątkowa wystawa starych podręczników w TNP

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Te książki są przesiąknięte patriotyzmem – powiedział Tomasz Zbrzezny, na zakończenie wykładu “O dawnych podręcznikach szkolnych”, a przed oficjalnym otwarciem wystawy “Zabytkowe podręczniki ze zbiorów biblioteki im. Zielińskich TNP.

Otwarcie wystawy oraz odczyt odbyły się w czwartek, 15 października, w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego przy pl. Narutowicza 8. Zostały one zorganizowane w związku z projektem “Digitalizacja i wystawa zabytkowych podręczników ze zbiorów Biblioteki im. Zielińskich TNP”, który dofinansowała Fundacja “Fundusz Grantowy dla Płocka”, w ramach VII edycji konkursu grantowego.

Na tej wyjątkowej wystawie można podziwiać dawne podręczniki szkolne i na własne oczy przekonać się z jakich książek wiedzę czerpali nasi przodkowie.

Szczególnie cenny zbiór stanowią stare druki z XVIII wieku, obejmujące pionierskie polskie podręczniki, opracowane przez Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych – organ Komisji Edukacji Narodowej. Poza nimi, w skład ekspozycji wchodzą również książki z XIX wieku i z okresu międzywojennego, wśród których znajdują się także działa autorstwa płockich nauczycieli.

Wystawa będzie czynna do 15 grudnia. Można ją zobaczyć:

  • w poniedziałki, wtorki, środy, piątki w godz. 8-15
  • w czwartki w godz. 10-18

Wstęp wolny.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji