REKLAMA

Wyjątkowa okazja dla płockich miłośników czytelnictwa. Kończy się czas na rejestrację

REKLAMA

Zostało ledwie parę dni do końca rejestracji na konferencję „Sztuka czytania, czyli nowoczesność w służbie literatury”. Będzie to wyjątkowa okazja, by lepiej poznać nowoczesne formy edukacji czytelniczej i medialnej.

20 maja o godzinie 13 rozpocznie się konferencja „Sztuka czytania, czyli nowoczesność w służbie literatury”. Wydarzenie organizuje Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

„Czytaj, zobacz więcej” to tytuł wykładu, inaugurującego konferencję dla miłośników literatury, który poprowadzą „prawdziwe” Książniczki. Znane z mediów społecznościowych vlogerki oraz zaproszeni do Płockiej Galerii Sztuki prelegenci będą przekonywać, że czytanie to wyzwanie na miarę XXI w.

Na konferencji pojawią się: Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, autorki vloga książkowego, Renata Jaroszewska z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, Marcin Siekański, członek międzynarodowej grupy zrzeszającej nauczycieli w dziedzinie ICT w edukacji oraz GBL, oraz Marian Kuć, nauczyciel konsultant z płockiego Wydziału MSCDN, ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii.

– Bolesław Prus powiedział „Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku”. Idąc tym tropem, zmysł ten trzeba pielęgnować i rozwijać, by służył jak najdłużej w najlepszej kondycji – prezentują założenia na konferencję organizatorzy.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się między innymi, „jak deliberować z liberaturą oraz czy ozoboty pomagają w czytaniu”. Poruszony zostanie również temat wykorzystania potencjału gier w edukacji oraz tego, jak memy mogą zmienić postrzeganie literackiego świata. Uzupełnieniem wykładów będą do wyboru warsztaty: z Książniczkami lub z memami.Organizatorzy zapraszają na konferencję nauczycieli języka polskiego, bibliotekarzy, pedagogów, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi formami edukacji czytelniczej i medialnej. Swoje zgłoszenia do udziału w konferencji można składać do 15 maja 2019 r. na stronie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydziału w Płocku.

Konferencja odbędzie się 20 maja 2019 r. w godz. 13.00-16.30 w Płockiej Galerii Sztuki, ul. H. Sienkiewicza 36.

Program

  • 13.00-14.30 – Czytaj, zobacz więcej – Zofia Karaszewska i Sylwia Stano,
  • 14.30-14.45 – Czytanei z Ozobotem, czyli tam i z powrotem – Marian Kuć,
  • 14.45-15.00 – przerwa kawowa
  • 15.00-15.45 – Deliberacje z liberaturą – Renata Jaroszewska,
  • 15.45-16.30 – RozeGRAJ to z Aleksiosem i Kassandrą! Czy spotkanie współczesności ze starożytności jest MEMożliwe? – Marcin Siekański.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Polska Sekcja iBbY.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU