„UMYSŁ PRZYŁAPANY” Centrum Nauki Kopernik

Czy otaczający nas świat jest rzeczywiście taki, jakim go postrzegamy? Co się dzieje, gdy zmysły odbierają sprzeczne informacje? Jak interpretuje je mózg? Wystawa „UMYSŁ PRZYŁAPANY” Centrum Nauki Kopernik zastawia pułapki na umysł i pozwala przyłapać go na wielu sztuczkach. W dniach 7-9 października można się z nią będzie zapoznać w Galerii Wisła.

Wystawa jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców: dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz dorosłych. Wszystkiego trzeba spróbować samodzielnie: dotknąć, sprawdzić, przetestować. Bo tak naprawdę głównym „eksponatem” wystawy jest jej odbiorca.

„Umysł przyłapany” przełamuje schematy myślenia, skłania do zadawania pytań i poszukiwania rozwiązań. Kiedy już przekonamy się, że można słyszeć łokciem, czemu by nie powtórzyć tego doświadczenia z patykiem czy długopisem? Bezboleśnie siadamy na gwoździach, a jak będzie na żwirze? Jak to możliwe, że nie rozpoznajemy czy przedmiot jest ciepły czy zimny? „Umysł przyłapany” poddaje odbiorców swoistej naukowej inicjacji.

Ekspozycja została stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych i składa się z kilkunastu interaktywnych eksponatów.

|||::
Wyszogrodzka 144, 09-410 Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Nadchodzące Wydarzenia

Reklama