Spacer “Odkryj z nami Płock”

Po rocznej przerwie, ponownie w okresie wakacyjnym do naszego miasta powraca akcja “Odkryj z nami Płock”.
To kolejna już edycja tego projektu, którego dofinansowanie corocznie obejmuje Urząd Miasta Płocka.

Za nieco ponad tydzień, dokładnie 3 lipca Płocczanie będą mieli okazje, aby uczestniczyć w jego inauguracji, a co za tym idzie – pierwszym spacerze.
Przypomnijmy, że w ramach projektu w okresie wakacyjnym odbywają się spacery turystyczne z przewodnikami. Ich celem jest dotarcie do największych atrakcji miasta, takich jak Bazylika Katedralna, Muzeum Mazowieckie, Ratusz czy też Małachowianka.
Uczestnicy mogą zwiedzać, robić zdjęcia, zadawać pytania i korzystać z możliwości poznania tak wyjątkowych miejsc.
Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Płocka, ale też wśród turystów odwiedzających nasze miasto. Uczestniczą w niej całe rodziny, począwszy od dzieci, aż po osoby starsze. Każdy w tych spacerach znajduje coś interesującego dla siebie.
W ramach akcji każdego roku wydawany jest również Płocki Paszport Turystyczny, który stanowi mini przewodnik po naszym mieście oraz pamiątkę z pobytu w najważniejszych atrakcjach turystycznych Płocka.

Do tej pory w cotygodniowych spotkaniach wzięło udział ponad 10 tysięcy osób. Czy w tym roku będzie podobnie? Czy może wspólnymi siłami uda nam się pobić dotychczasowy wynik?

“Odkryj z nami Płock” zaprasza już 3 lipca!

|||::
Płock, Plac Stary Rynek