Poland Bike Marathon

Kultowa trasa w Płocku czeka na miłośników „dwóch kółek”. W niedzielę 14 czerwca LOTTO Poland Bike Marathon szósty raz z rzędu odwiedzi historyczną stolicę Polski. W Płocku odbędzie się siódmy etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolorowe Miasteczko Kolarskie z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów, podobnie jak przed rokiem, znajdą się na pełnej uroku, zabytkowej Starówce w Płocku.

– Jazda na rowerowym szlaku w Płocku będzie niezapomnianym przeżyciem – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Trasa będzie przypominać ubiegłoroczną, tak chwaloną przez kolarskich maratończyków. Prowadzi szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata. Znajdą się na niej solidne jak na Mazowsze podjazdy i techniczne zjazdy. Kolarskie Miasteczko na płockim Starym Rynku to idealne miejsce do wypoczynku. Swoją wyjątkową architekturą z efektownymi fontannami zapiera dech w piersiach. Zapraszam do Płocka w niedzielę, 14 czerwca!

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (54 km), MINI (34 km) oraz FAN (10 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Płocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na Starym Rynku w Płocku swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

VII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Płocka i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

BIURO ZAWODÓW

Płock, Stary Rynek (Miasteczko Poland Bike) – 13 czerwca (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 14 czerwca (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)
11.15 – start dystansu FAN (10 km)
12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (54 km) i MINI (34 km)
13.00 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

|||::
Płock, Plac Stary Rynek