Mistrzostwa Świata i Europy w tańcu artystycznym

Mistrzostwa Świata i Europy oraz Puchar Świata w tańcu artystycznym federacji WADF (World Artistic Dance Federation) – to prestiżowe wydarzenia, które odbędą się 6 i 7 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16, a także w sali widowiskowej SDK. Do Płocka przyjechali już najlepsi tancerze z całego świata.

Już w piątek, 6 maja zaczyna się konkurs taneczny: Mistrzostwa Świata i Europy oraz Puchar Świata federacji WADF. Od godziny 8 rano na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 pojawią się najlepsi tancerze i tancerki.

– Dodatkowo rundy eliminacyjne musieliśmy zorganizować jednocześnie w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury – mówi Michał Milewski, szef sztabu organizacyjnego. – Na turniej zgłosiło się bowiem aż 1444 tancerzy z 12 państw. Wszystkie hotele w okolicy są zajęte – śmieje się organizator.

mdfPodczas rozgrywek tancerze będą walczyć o tytuły Mistrzów Świata i Europy w takich stylach tanecznych, jak: House dance, Locking and popping, Hip hop, Disco Dance, Street Dance, Balet, Jazz, Dance Show czy taniec towarzyski. Na parkiecie będziemy mogli oglądać również przedstawicieli płockich szkół tańca.

Galę finałową mistrzostw obejrzymy w sobotę, 7 maja o godzinie 19.

Głównym organizatorem imprezy jest Studio Tańca Show Time z Płocka oraz Fundacja Rozwoju Tańca Polskiego ze Szczecina. Podczas Turnieju zbierane będą również środki finansowe na leczenie płockiej tancerki, 12-letniej Mai Ferszt, która choruje na nowotwór.

|||::
ul. Piasta Kołodzieja 7 09-400 Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Nadchodzące Wydarzenia