Mecz: Jutrzenka Płock vs SPR Olkusz

Na 1 października o godzinie 16 wyznaczono termin spotkania MMKS Jutrzenka Płock w ramach rozgrywek I ligi kobiet w piłce ręcznej.

– Płocczanki pracowały równe dwa miesiące nad tym, by przygotować się do ligi i efekty tej pracy powinny być widoczne właśnie teraz w lidze – mówi Marek Wojciechowski z Jutrzenki Płock. – Kilka sparingów z różnymi rozstrzygnięciami, ale ewidentnie Jutrzenka szukała świeżości oraz próbowała wielu wariantów, które wychodziły różnie – dodaje.

W klubie pojawiły się trzy nowe zawodniczki – Emilia Bałdyga, Adrianna Warda i Paulina Dąbrowska, które uzupełniają siły Jutrzenki. Są też i młode piłkarki, wśród których zauważyć można dobre rokowania na przyszłość.

Jak oceniają trenerzy drużyny, pierwszy mecz będzie trudny dla płocczanek, aczkolwiek ich siła i ambicja jest spora, możemy więc liczyć na niespodziankę.

– Na inaugurację ligi spotykamy się z jednym z pretendentów do awansu – mówi trener Jarosław Krzemiński. – Olkusz to bardzo silna i poukładana drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła pierwsze miejsce. Po solidnym okresie przygotowań liczymy, że nie stoimy na straconej pozycji. Cały czas dziewczyny zgrywają się ze sobą i z treningu na trening wygląda to coraz lepiej. Nowe zawodniczki wkomponowały się już w nasz zespól, także jesteśmy przekonani, że pomogą nam w realizacji nakreślonego celu, jakim jest bezpieczne utrzymanie się w szeregach pierwszoligowych zespołów. W imieniu zespołu zapraszam kibiców na sobotę, 1 października, godz. 16 na mecz z SPR Olkusz. Obiecujemy, że emocji nie zabraknie! – mówi trener.

– Wiele osób odnosi się jeszcze do turnieju, ale my, jako Jutrzenka, już tego nie pamiętamy, ponieważ w tym właśnie turnieju były też spore przestoje i nierówna gra – mówi Aleksandra Rędzińska, rozgrywająca MMKS Jutrzenki Płock. – Dlatego jest to drugoplanowe, jak każdy sparing, w którym się po prostu zgrywałyśmy. Drużyna z Olkusza, jest bardzo mocna i darzymy ją sporym szacunkiem, jednak zrobimy wszystko, byśmy to my mogły się cieszyć po syrenie końcowej. Nasza hala musi po prostu zostać zapamiętana, jako trudna do zdobycia i zapewniam, że każdy kto do nas przyjedzie będzie musiał zagrać na 120% by z nami wygrać. Obiecuję, że Jutrzenka odda serce za każdy centymetr parkietu w szesnastce! Zapraszamy kibiców na halę, liczymy na wasze wsparcie – zaprasza rozgrywająca Jutrzenki.

Sparingi Jutrzenki

  • Handball Forde (NOR) – MMKS Jutrzenka Płock 28:18 (14:7)
  • SMS ZPRP Płock – MMKS Jutrzenka Płock 28:24 (13:13)
  • SMS ZPRP Płock – MMKS Jutrzenka Płock 32:21 (18:13)
  • MMKS Jutrzenka Płock – CHKS PŁ Łódź 28:24 (14:12)
  • MMKS Jutrzenka Płock – MKS AZS UMCS Lublin 31:23 (13:10)
  • MMKS Jutrzenka Płock – SPR Olkusz 30:26 (16:12)
  • MMKS Jutrzenka Płock – SMS ZPRP Płock 28:27 (17:13).

MMKS Jutrzenka Płock – SPR Olkusz, 1 październik godz. 16:00 w SP 16, przy ul. Piasta Kołodzieja 7.

|||::
ul. Piasta Kołodzieja 7 09-400 Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.