„Mały Alczyk. Wielka sprawa” – Prezentacja filmu i spotkanie z reżyserem

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku oraz Polska Fundacja Sportu i Kultury Oddział w Płocku serdecznie zapraszają na prezentację filmu dokumentalnego „Mały Alczyk. Wielka sprawa” oraz spotkanie z Joanną Łęską, autorką, reżyserem i producentem filmu.

Pokaz odbędzie się w Pawilonie Herpetarium Płockiego ZOO w dniu 25 lutego (czwartek) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Joanna Łęska – autorka i reżyser, z wykształcenia filozof przyrody. Zafascynowana prawami natury, ewolucją, dziejami naszego gatunku. Autorka cyklu filmów „Dzika Polska”.

Film dokumentalny „Mały alczyk. Wielka sprawa” – temperatura morza, lód miniaturowe organizmy unoszące się w toni wodnej i mały morski ptak, który latem gnieździ się w wielkich koloniach w Arktyce. Te wszystkie elementy są ze sobą powiązane i zmiana klimatu w Arktyce zmienia ich wzajemne relacje. Film pokazuje piękno arktycznej przyrody i ludzi badających jej przemiany.

MAŁY ALCZYK. WIELKA SPRAWA

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji: 2013
  • Gatunek: Film przyrodniczy
  • Barwny, 52 min

Temperatura morza, lód, miniaturowe organizmy unoszące się w toni wodnej i mały morski ptak, który latem gnieździ się w wielkich koloniach w Arktyce. Te wszystkie elementy są ze sobą powiązane i zmiana klimatu w Arktyce zmienia ich wzajemne relacje. Film pokazuje piękno arktycznej przyrody i ludzi badających jej przemiany. Opowiada o relacjach pomiędzy zmieniającym się klimatem i alczykiem, arktycznym masowo występującym na morzu ptakiem. Polacy od lat prowadzą uznane międzynarodowo badania nad koloniami alczyka, jego pokarmem i prądami morskimi, które wyznaczają obszary żerowania. Film pokazuje zarówno przyrodę Arktyki jak i ludzi ją badających a historia małego alczyka jest ilustracją wielkich zjawisk zachodzących w tym obszarze świata. [TVP]

Nagrody

  • 2014 – Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”) -Wyróżnienie w kategorii: Ekofilm; za „dbałość o szczegóły w ekstremalnie trudnych warunkach Arktyki”
  • 2015 – Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego) -Nagroda za zgodność z hasłem festiwalu za „przedstawienie bohatera, który staje się wielki dzięki swojej sile przetrwania, jakiej człowiek mógłby mu pozazdrościć”
|||::
ul. Norbertańska 2, 09-402 Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Nadchodzące Wydarzenia

Reklama