Gra o Płock – Gra Miejska

“Gra o Płock” to projekt społeczny, realizowany w ramach ogólnopolskiej platformy “Zwolnieni z Teorii”. Jest połączeniem gry przygodowej oraz klasycznych podchodów. W zabawie może wziąć udział każdy.

Ta wyjątkowa zabawa, która w ciekawy i trochę nietypowy sposób przypomni mieszkańcom, że Płock posiada bogatą historię, a tym, którzy są w mieście tylko przejazdem, pokaże ile ciekawostek kryje w sobie nasze miasto.

Zasady gry przypominają klasyczne podchody. Aby wziąć udział w zabawie, należy zebrać grupę 3 do 5 osób i zgłosić się do punktu startowego, znajdującego się na Tumskiej 9 (brama między MDK a siedzibą Wolontariatu Płockiego) w sobotę, 13 maja, między 9.00 a 16.30. Tam też drużyna odbierze pierwszą wskazówkę i ruszy do rywalizacji w Grze o Płock.

Na graczy czeka osiem etapów, które należy przebyć. Podczas gry uczestnicy będą musieli wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą o mieście i wytrwałością w dotarciu do mety.

– Zwycięzca może być tylko jeden! Każdy może wziąć udział w grze, niezależnie od wieku. Liczą się dobre chęci, poczucie humoru i otwartość na wiedzę – podkreśla Edyta Podolska, płocczanka oraz jedna z organizatorek zabawy.

Punkty w grze będą przyznawane za czas i poprawnie wykonywane zadania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Chcemy zwrócić również uwagę, że w centrum naszego miasta wciąż znajdują się magiczne miejsca. W tej grze nie zabraknie wyzwań, zagadek, przygody i dobrej zabawy – mówi Edyta Podolska.

Gra odbędzie się 13 maja w godzinach 9:00-16:30. Zapisy będą odbywać się na miejscu w punkcie startowym na Tumskiej 9 (brama). Organizatorami są cztery płocczanki i zarazem koleżanki – Ola Bratkowska, Karolina Pesta, Karolina Żółtowska, Edyta Podolska. Głównym sponsorem jest Mediakolor.

Partnerami imprezy zostali Agencja Rewitalizacji Starówki, NoveKino Przedwiośnie i Tkalnia Zagadek. Sponsorami nagród zostało NoveKino Przedwiośnie i Tkalnia Zagadek. Honorowy patronat objął  Prezydent Miasta Płocka. Patronat medialny objął PetroNewsAutorką grafiki mapek została młoda artystka z Płocka Julia Szymborska. Animatorami w punktach zostali harcerze i licealiści, którzy zgłosili się do pomocy przy organizacji.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Zasady gry:
1. Zbierz zespół składający się z rodziny/przyjaciół (3 do 5 osób).
2. Zgłoś się do punktu startowego znajdującego się na Tumskiej 9 (brama między MDK a siedzibą Wolontariatu Płockiego) 13 maja między 9.00 a 16.30.
3. Odbierz pierwszą wskazówkę i zacznij przygodę!
Do przebycia jest 8 etapów, podczas których uczestnicy będą musieli wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą o mieście i wytrwałością w dotarciu do mety.
Zwycięzca może być tylko jeden! Punkty przyznawane są za czas i poprawnie wykonywane zadania.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy może wziąć udział w grze niezależnie od wieku. Liczą się dobre chęci, poczucie humoru i otwartość na wiedzę.

|||::
ul. Tumska 9a, 09-400 Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Nadchodzące Wydarzenia

Reklama