REKLAMA

86. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego

22 lutego 2017 r. w Płocku obchodzona będzie 86. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego. Msze św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o 21:00. Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze. O godzinie 18:00 Eucharystii przewodniczyć będzie bp Roman Marcinkowski.

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury z wielu miejscowości w Polsce. Do udziału w uroczystości zaprasza ks. Andrzej Pieńdyk – rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

***

Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku z okazji rocznicy zaprasza do udziału w akcji pod nazwą „Zapal Światło Miłosierdzia”. Udział w akcji polega na zapaleniu przez wiernych w dniu 22 lutego w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. Natomiast przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych światła mogą być zapalone w ciągu całego dnia.

W ten sposób rodziny chrześcijańskie mogą połączyć się duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejscem, w którym 22 lutego 1931 r. św. siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie!”.

|||::
Płock, Plac Stary Rynek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.