REKLAMA

Wyburzono przedszkole, powstał skwer za ponad milion zł

REKLAMA

W miejscu budynku Miejskiego Przedszkola nr 20 w Płocku powstał skwer. Nowa przestrzeń wypoczynkowa dla płocczan kosztowała ponad milion złotych.

Urząd Miasta Płocka poinformował, że skwer rekreacyjny przy ulicy Braci Jeziorowskich jest już gotowy do użytku. Obszar wypoczynku powstał w miejscu po wyburzonym budynku Miejskiego Przedszkola nr 20.

– Prace trwały kilka miesięcy. W tym czasie powstała sieć alejek, a obok nich stanęły ławki, niektóre w formie huśtawek. Część ścieżek jest skryta pod pergolami. W pełnym słońcu będzie można odpoczywać na leżakach. Dla wielbicieli ćwiczeń na świeżym powietrzu powstała siłownia terenowa, a dla miłośników książek, biblioteczki plenerowe – przekazał Urząd Miasta Płocka.fot. Urząd Miasta Płocka

W ramach realizacji inwestycji, zagospodarowano zieleń: wykonawca zasiał trawniki, posadził nowe drzewa i krzewy. Latem ma zakwitnąć łąka kwietną.

Całość jest oświetlona, aby ze skweru można było korzystać także po zmroku. Inwestycja kosztowała ponad 1,1 mln zł, z czego 550 tys. zł pochodziło z dofinansowania środkami unijnymi.

fot. Urząd Miasta Płocka
fot. Urząd Miasta Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 7

 1. Marek says:

  Milion złotych,jest rozmach. Słuszną droga podąża nasza władza.

 2. Bzdura says:

  „Dla wielbicieli ćwiczeń na świeżym powietrzu powstała siłownia terenowa, a dla miłośników książek, biblioteczki plenerowe – przekazał Urząd Miasta Płocka.”

  W Płocku nie ma czegoś takiego jak świeże powietrze – obajtkowo o to dba nieustannie :-D

 3. Gintera says:

  Wybieg dla emerytów. A ta pseudo siłownia będzie tylko rdzewieć…. Zmarnowany potencjał.

 4. Galaxon says:

  Kolega prezydenta policzył więcej za ławeczki i na źródełka zabrakło kasy.

 5. Monia says:

  Osiedlowa pijalnia trunków wszelakich , taka sama jak na os. Tysiąclecia , tyle ze bez fontanny.

 6. Krysia says:

  Wszystko to pięknie, mam nadzieję, że drzewa szybko urosną i nie będzie tak pusto. Woda rzeczywiście bardzo, by się przydała, zarówno dla ludzi jak i ptaków.
  Mam pytanie co z parkingiem. Miasto wybudowało prywatnej firmie Cotex parking a my mieszkańcy nie mamy gdzie się podziać, nasze prywatne miejsca (spółdzielni) są równie zajęte przez obcych. Tyle jest pustego terenu przed sklepem meblowym. Może wreszcie czas pomyśleć o mieszkańcach, bo ten teren mini parku, to jedyne dobro, które nas spotkało przez kilkadziesiąt lat

 7. mieszkaniec Płocka says:

  „W pełnym słońcu będzie można odpoczywać na leżakach” – szkoda że nie pomyślano o tym, by część ławek była zacieniona, wówczas latem można by byzpiecznie odpoczywać (czyli np. nie dostać udaru cieplnego).

  Inna sprawa, że początkowo w planach było zawarte „źródełko wodne” czyli mini fontanna etc – tuż przed realizacją usunięto z planów ten ważny aspekt, a szkoda bo takie „źródełka wodne” powinny być na każdym osiedlu – z korzyścią dla mieszkańców którzy mogli by w upalne dni poczuć trochę świeższego powietrza czy zamoczyć czapeczkę dla ochłody a i zwierzęta miały by możliwość napić się (głównie chodzi o ptaki). Zresztą sam szum wody jest kojący i miły… Także szkoda że z tego pomysłu się wycofano i to tak nagle, bez konsultaji społecznych (pomysł był z budżetu obywatelskiego, a później były tez konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania tego miejsca także mieszkańcy chcieli mieć prócz ławek także mini fontannę…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU