REKLAMA

Wybuch butli z gazem w gminie Słubice

REKLAMA

W niedzielę, w jednym z budynków mieszkalnych miejscowości Bończa, doszło do wybuchu butli z gazem. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Wybuch miał miejsce 4 czerwca w godzinach przedpołudniowych w miejscowości Bończa (gmina Słubice). Na miejsce zostali zadysponowani m.in. strażacy z OSP w Słubicach.

PowiązaneTematy

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, otrzymaliśmy od mieszkańców informację o zdarzeniu i o tym, iż pożar w kuchni, gdzie doszło do wybuchu gazu, został wstępnie przygaszony przez mieszkańców – relacjonują strażacy z OSP Słubice. – Ratownicy w aparatach weszli do budynku i wydobyli z niego butlę, która następnie, już na zewnątrz, została schłodzona wodą – wyjaśniają.

Strażacy przeszukali również budynek pod kątem ewentualnego występowania ognia. Nie znaleziono żadnego źródła ognia, nikt też nie odniósł obrażeń. W tym czasie na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku, jeden zastęp z JRG nr 1 w Płocku oraz karetka pogotowia.

Po schłodzeniu butli, budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną. Na miejsce zadysponowani zostali również specjaliści od energetyki i gazu oraz przedstawiciel Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.