Wybory zakończone. Było mnóstwo interwencji, zatrzymano dwóch mężczyzn

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad 60 zgłoszeń o nieprawidłowościach otrzymali w dzień wyborów samorządowych płoccy policjanci. Interwencje dotyczyły głównie podejrzenia o korupcję wyborczą, były też przypadki złamania ciszy wyborczej poprzez naklejanie lub zrywanie reklam wyborczych oraz agitacji wyborczej.

– Bardzo dużo zgłoszeń otrzymywaliśmy od członków komisji, patroli obywatelskich i samych mieszkańców na temat obserwacji, dotyczących podejrzenia kupowania głosów – mówił nam późnym wieczorem Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Właśnie ta ogromna ilość zgłoszeń była przyczyną nie zawsze szybkiej interwencji policjantów – tłumaczył.

Funkcjonariusze reagowali na każde zgłoszenie, na miejsce zdarzeń wysyłani byli zarówno policjanci w mundurach, jak i operacyjni, w ubraniach cywilnych.

Wśród ponad 60 zgłoszeń odnotowano m.in. naruszenie ciszy wyborczej na ul. Łukasiewicza. Zatrzymano też dwóch mężczyzn w rejonie ulic Miodowa i Pszczela, obydwaj znajdują się obecnie w policyjnym areszcie. 39-letni płocczanin jest podejrzany o usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w celach korupcji wyborczej, natomiast 55-letniego mężczyznę, również mieszkańca Płocka, zatrzymano pod zarzutem podejrzenia usiłowania wzięcia korzyści majątkowej.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło podejrzeń o korupcję wyborczą. Na przykład przy ul. Kolegialnej, w rejonie szkoły muzycznej, mieszkaniec zauważył samochód, który przywoził osoby na głosowanie, co wzbudziło jego podejrzenia. Podobne zawiadomienie zgłoszono także w rejonie ul. Miodowej czy na Podolszycach, przy ul. Szarych Szeregów.

– To był bardzo ciężki dzień – przyznał Krzysztof Piasek. – Bardziej szczegółowe podsumowanie będziemy mogli przekazać jutro – dodał.

Podsumowaniem tego dnia niech będzie informacja od naszego czytelnika. – Na parkingu jednej z galerii napotkałem trzech pijanych mężczyzn. Śmiali się, że dzisiaj są “trzema głosami”. Kiedy chciałem zrobić im zdjęcie, odeszli, zataczając się – napisał do nas wzburzony. To tylko jeden z kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset podobnych przypadków. Jakie będzie zaufanie mieszkańców do wybranej właśnie Rady Miasta Płocka?

Według pierwszych sondaży, podanych przez TVN24 (IPSOS), frekwencja w całej Polsce wyniosła 46,4%. Największe poparcie w głosowaniu do sejmików wojewódzkich uzyskał PiS – 31,5%, drugie miejsce zajęła PO – 27,3%, trzecie PSL – 17%, SLD uplasowało się na kolejnym miejscu z wynikiem 8,8%.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji