REKLAMA

Wybory prezydenckie w trzy godziny. IX Noc Kabaretowa w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Polskim satyrykom wystarczyły trzy godziny, aby przeprowadzić kampanię wyborczą trzech kandydatów na prezydenta lub „prezydentkę” i bezbłędnie policzyć głosy wyborców. Mowa oczywiście o IX Nocy Kabaretowej w Płocku, która tym razem przybliżyła widzom zbliżające się wybory prezydenckie w naszym kraju.

PowiązaneTematy

W sobotni wieczór, 2 maja, na osiem dni przed wyborami prezydenckimi, scena płockiego amfiteatru zamieniła się… w scenę polityczną naszego kraju. Kabarety z całej Polski przedstawiły w zabawny sposób polską politykę i jej absurdy, rozbawiając przy tym publiczność do łez. W Płocku poznaliśmy zatem Jagodę Wątrobę , kandydatkę na „prezydentkę”, Jana Nowaka-Kowalskiego, którego maltretowała żona i Jacka Kaźmierza Ratajczaka, kowboja polskiego pochodzenia – cała trójka z Kabaretu Nowaki. Trzeba przyznać, że „kampanie” były przygotowane bardzo profesjonalnie – wszystkie z przymrużeniem oka. Były zatem debaty, w których wypowiadali się eksperci, przemowy i manifestacje, a także spoty, czy jak mówiła Jagoda Wątroba – „sopoty” wyborcze.

Podczas Płockiej Nocy Kabaretowej „oberwało” się wszystkim kandydatom, startującym w nadchodzących wyborach na urząd głowy naszego państwa. W rewelacyjny sposób przedstawiał kandydatów i ich poparcie procentowe Łukasz Rybarski z Kabaretu Pod Wyrwigroszem, w skeczu zatytułowanym „Monolog Czesława Mozila”. Były też skecze, ukazujące polską rzeczywistość w bardzo krzywym zwierciadle np. „Wieczny odpoczynek” w wykonaniu kabaretu K2, pastisz programu telewizyjnego „Rolnik szuka żony” w skeczu Kabaretu Młodych Panów pt. „Kto poślubi moich synów” czy „Zakonnica” kabaretu Weźrzesz.Formacje kabaretowe, które bawiły widzów w płockim amfiteatrze, a także przed telewizorami w programie TVP 2 na żywo, to: Kabaret pod Wyrwigroszem, K2, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Formacja Chatelet, Kabaret Weźrzesz, a także Katarzyna Pakosińska oraz Marian Opania. Pomimo chłodu, który panował na dworze, wieczór w amfiteatrze był gorący, nie tylko ze względu na „kampanię”. Publiczność co chwila wybuchała gromkim śmiechem i nagradzała satyryków zasłużonymi brawami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ja says:

    Kabareton był super można było się wybawić tylko jedna sprawa mnie zbulwersowala chodze na kabarety co rok ale w tym roku organizatorzy wymyślili żeby nie wpuszczać ludzi z napojami i to tylko skandaliczne bo ze kazali zostawiać napój to za bramom można było kupić taki sam napój za 5 zł czy to nie jest chamstwo ze strony organizatora przeciesz to nie byl alkohol tylko napój !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU