REKLAMA

Wspólne kolędowanie przy góralskich dźwiękach

REKLAMA

W niedzielę, 17 grudnia, przepiękne kolędy rozbrzmiewały w Orszymowie i płockim Radziwiu. Nie zabrakło życzeń i wzajemnej życzliwości. Mieszkańcy przyłączyli się do wspólnego kolędowania.

Powiat Płocki zorganizował te przedświąteczne spotkania we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. W Orszymowie (gm. Mała Wieś) uroczystości odbyły się na placu przed kościołem, w Radziwiu – w kościele św. Benedykta.

Do składania sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem zaprosili w Orszymowie Radni Powiatu Płockiego z tego okręgu Jadwiga Milewska i Apolinary Gruszczyński oraz Dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, którzy złożyli przybyłym życzenia również od Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, a także Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski. Znaczącą rolę w przygotowaniu całego wydarzenia odegrał Proboszcz parafii w Orszymowie – Ksiądz Grzegorz Jendrzejewski.

W Radziwiu, oprócz Powiatu Płockiego i Urzędu Marszałkowskiego, w wydarzenie zaangażował się Proboszcz Parafii Świętego Benedykta w Płocku – Radziwiu Mariusz Oryl i Rada Mieszkańców Osiedla Radziwie. Jednym z gospodarzy spotkania był też dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek, który jest mieszkańcem tego płockiego osiedla.

– Bardzo cieszę się, że kolejny raz mogliśmy spotkać się z mieszkańcami w tym szczególnym czasie – powiedział Tomasz Kominek. – Jest mi niezmiernie miło, że to spotkanie mogło odbyć się przy nastrojowym koncercie kolęd w wykonaniu Kapeli Góralskiej z Zakopanego – dodał dyrektor.

Do utworów wykonywanych przez kapelę przyłączyli się uczestnicy spotkania. Było radośnie, ale i nastrojowo, dokładnie tak, jak w tym okresie być powinno.Nie zabrakło oczywiście wigilijnych potraw. O przepyszne dania w Orszymowie zadbało niezastąpione Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Malwa z Małej Wsi. Radni obdarowali wszystkich uczestników kolędowania upominkami przygotowanymi przez Powiat Płocki. Było też tradycyjne dzielenie się opłatkiem.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi i Pani Ewie Grzelak – Dyrektor tej placówki, za zaangażowanie i dobrą współpracę w przygotowaniu przedsięwzięcia w Orszymowie – powiedziała Dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.

Wspólna Wigilia mieszkańców

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU